Connect with us

Polska

Facebook będzie usuwał treści promujące ONR i NOP. Winnicki: potrzebna pilna interwencja rządu!

Dodano

dnia

Pexels.com

Facebook zdecydował, iż treści promujące organizacje: Obóz Narodowy Radykalny oraz Narodowe Odrodzenie Polski, będą usuwane z serwisu. Głos w tej sprawie zabrał poseł oraz prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki.

„Zakazujemy propagowania nienawiści, w tym zamieszczania treści atakujących ludzi w związku z „cechami chronionymi”, takimi jak rasa, przynależność etniczna, narodowość, przynależność religijna, orientacja seksualna, płeć, tożsamość płciowa czy poważna niepełnosprawność albo choroba. Nie akceptujemy też grup ani organizacji, które promują przemoc lub atakują ludzi ze względu na cechy chronione przez prawo” – informuje Facebook w komunikacie.

Przedstawiciele serwisu wskazują, iż ONR, jak i NOP notorycznie naruszały zasady funkcjonowania w ramach platformy społecznościowej. „Tak stało się w przypadku Obozu Narodowo-Radykalnego (ONR) i Narodowego Odrodzenia Polski (NOP). Uważamy, że organizacje te otwarcie propagują poglądy rasistowskie, antysemickie i homofobiczne. Zapoznaliśmy się z wieloma zgłoszonymi nam materiałami, w których atakowano ludzi ze względu na ich cechy chronione. Nie była to łatwa decyzja, ponieważ zachęcamy do wyrażania indywidualnych poglądów, nawiązywania kontaktów i dzielenia się przemyśleniami, ale też chcemy, żeby ludzie zawsze czuli się mile widziani i bezpieczni” – czytamy.

Facebook dodaje, że stosowanie symboliki organizacji oraz ich promowanie w postach będzie skutkować ich usunięciem.

Winnicki: potrzebna pilna interwencja rządu!

Głos ws. decyzji przedstawicieli Facebooka zabrał poseł Robert Winnicki. Polityk Ruchu Narodowego jest oburzony takim działaniem.

„Facebook ogłosił, że legalnie działające w Polsce organizacje, w tym ogólnopolski Obóz Narodowo-Radykalny zostają „zakazane”. Jest to brutalna cenzura i drastyczne ograniczanie pluralizmu debaty publicznej” – napisał.

„Potrzebna pilna interwencja rządu!” – zaapelował.

W podobnym tonie wypowiedział się Krzysztof Bosak, który twierdzi, że Facebook powinien odpowiedzieć za naruszenie dobrego imienia ONR. Chodzi o oskarżenie o rasizm.

„Musimy się nauczyć inteligentnie omijać cenzurę gigantów internetowych. Czeka nas długa batalia, z której absolutnie nie wolno nam się wycofywać, bo standard bezprawnej cenzury z jednej platformy będzie kopiowany na inne. Trzeba walczyć na wszystkich odcinkach. Ani kroku do tyłu!” – dodał były poseł Ligi Polskich Rodzin.

Źródło:
wirtualnemedia.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.