Connect with us

Polska

Forum Żydów Polskich o przerobieniu obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

SejmLog

Dodano

dnia

Fot. Pixabay.com

Forum Żydów Polskich wystosowało oficjalny komunikat ws. przeróbki obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W tej sprawie zatrzymana została działaczka Elżbieta Podleśna, która jest autorką przerobionego wizerunku Matki Boskiej z tęczową aureolą.

Forum Żydów Polskich wystosowało oficjalny komunikat ws. przerobienia wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej, nad której głową umieszczona została tęczowa aureola. Fakt ten wywołał oburzenie społeczności katolickiej, która uznała, iż autorka przeróbki dopuściła się jawnej prowokacji. Sprawą zainteresował się też Joachim Brudziński, w efekcie czego Elżbieta Podleśna, autorka „tęczowej Matki Boskiej”, został zatrzymana, a następnie przesłuchana.

Forum Żydów stanowczo sprzeciwia się profanacji wizerunki Matki Bożej. Co więcej, polscy Żydzi uważają, że tęcza, która została umieszczona zamiast aureoli, jest symbolem LGBT.

„Argument, że sześciokolorowa tęcza symbolizująca ruch LGBT jest w jakiś sposób zgodna z symbolem biblijnego Przymierza (siedmiokolorową tęczą), jest kłamliwy lub – co najmniej – błędny. Te dwie tęcze, te dwa symbole pozostają w kulturowym konflikcie” – napisali przedstawiciele Forum Żydów na swoim oficjalnym profilu w serwisie Twitter.

Czytaj więcej: Tusk: Polska będzie wolnościowa, póki nikt nikogo nie będzie więził za myśli czy artystyczną wrażliwość

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.