Connect with us

Polska

Tusk: Polska będzie wolnościowa, póki nikt nikogo nie będzie więził za myśli czy artystyczną wrażliwość

SejmLog

Dodano

dnia

Donald Tusk wygłosił przemówienie na Uniwersytecie Poznańskim. Podczas swojego wystąpienia nawiązał m.in. do zatrzymania Elżbiety Podleśnej za publikację wizerunku Matki Boskiej na tle tęczy symbolizującej LGBT.

„Burza wokół uniwersyteckiego wystąpienia na UW nie została zauważona w Brukseli czy innych stolicach. Może dlatego, że w innych miejscach ludzie dzielą się na uczelniach swoimi poglądami. Świat obiegła inna informacja: że została zatrzymana i oskarżona autorka grafiki Matki Boskiej z tęczą w tle. Nie mieści mi się to w głowie” – powiedział Donald Tusk podczas swojego wystąpienia na Uniwersytecie Poznańskim imienia Adama Mickiewicza.

„Polska będzie wolnościowa, póki nikt nikogo nie będzie więził za myśli czy artystyczną wrażliwość” – oświadczył.

„Pamiętamy, jak wielkie wzburzenie wywołała likwidacja uniwersytetu na Węgrzech. U nas też ostatnio rozpętała się burza po jednej z wypowiedzi na Uniwersytecie Warszawskim. Byłem wtedy obecny na miejscu. Ta gorączka przysłoniła istotę problemu. Kluczowe pytanie moim zdaniem brzmi: ile wolności na uniwersytetach? Po co nam uniwersytety?” – pytał jeszcze wcześniej szef Rady Europejskiej.

„Paderewski powiedział kiedyś: żadne stronnictwo ojczyzny odbudować nie zdoła. Do tego dzieła trzeba wszystkich sił i serc. Niech żyje Polska, zgoda, jedność, a ojczyzna nasza wolna żyć będzie po wsze czasy” – zakończył swoje przemówienie były premier.

Czytaj także: JKM o kobiecie, która sprofanowała wizerunek Matki Bożej: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.