Connect with us

Polska

Kukiz odpowiada Biedroniowi: wara od mojej wiary. Jest reakcja lidera Wiosny

SejmLog

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Paweł Kukiz odpowiedział Robertowi Biedroniowi. Lider Wiosny stwierdził bowiem, że domaga się usunięcia z kodeksu karnego artykułu mówiącego o obrazie uczuć religijnych.

„W ostatnim czasie były trzy rzeczy, którymi Polska zasłynęła na całym świecie, o których media pisały wszędzie: księża palący książki, okładanie kukły Judasza w Pruchniku, zarzuty za Matkę Boską z tęczą Konferencja prasowa Wiosny w Bielsku Białej” – mówił Robert Biedroń podczas konferencji prasowej w Bielsku Białej.

„Wiosna postuluje bezwzględne i natychmiastowe usunięcie art. 196 o obrazie uczuć religijnych z kodeksu karnego. Była już taka próba w poprzedniej kadencji Sejmu, ale została odrzucona głosami PiS, PO i PSL – konferencja prasowa Wiosny w Bielsku Białej” – oświadczył były prezydent Słupska.

Czytaj więcej: Biedroń: postuluję o usunięcie artykułu 196 o obrazie uczuć religijnych z kodeksu karnego

Paweł Kukiz odpowiada Biedroniowi

Na słowa Roberta Biedronia zareagował Paweł Kukiz, który zamieścił wpis na Facebooku. „Biedroń chce zniesienia artykułu o obrazie uczuć religijnych „ by nikt już nie był ścigany dlatego, że jacyś talibowie chcą na tym zbić kapitał polityczny”. Kapitał polityczny to zbijasz Ty i Twój żonomąż, Panie Biedroń – na wrzaskliwych pedaliadach, agresywnym ateizmie, neobolszewickim „liberalizmie”, który chce zmieść wszystko, co było święte dla naszych Przodków i co do tej pory wyznacza cel i jest Sensem dla ogromnej większości Ludzi. Zbijasz kapitał polityczny, SLD-owcu Palikotny, na faszystowskich metodach narzucania innym swojej „estetyki”, rodem z Rzymu tuż przed upadkiem, na nienawiści do świata, przykrytej fałszywym uśmiechem” – napisał Paweł Kukiz na swoim profilu społecznościowym.

„Dla mnie może Pan chodzić z ping-pongiem w ustach i wyćwiekowanej obroży z tabunem podobnych Panu kolegów- Pańska sprawa i nic mi do tego. Ale wara od mojej wiary. Wara od symboli, które dla mnie są ważne” – dodał.

Pod wpisem Kukiza swój komentarz zamieścił Biedroń. „Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść, Pawle” – skwitował.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.