Connect with us

Polska

JKM o kobiecie, która sprofanowała wizerunek Matki Bożej: „Chcącemu nie dzieje się krzywda”

SejmLog

Dodano

dnia

Janusz Korwin-Mikke/fot. SejmLog
Janusz Korwin-Mikke/fot. SejmLog

Janusz Korwin-Mikke skomentował informację o zatrzymaniu kobiety, która dokonała profanacji wizerunku Matki Bożej. Poinformował o tym szef MSWiA, Joachim Brudziński.

Joachim Brudziński poinformował, że policja w Płocku zatrzymała kobietę, która dokonała profanacji wizerunki Matki Bożej umieszczając na nim tęczę kojarzoną z ruchami LGBT. „Dziś rano policja zatrzymała osobę podejrzewaną o dokonanie profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej w Płocku; osoba ta była wytypowana już od kilku dni, ale przebywała za granicą, zostaną jej postawione zarzuty dot. obrazy uczuć religijnych” – napisał Joachim Brudziński na Twitterze.

„Dziękuję policji za sprawną akcję z wytypowaniem i zatrzymaniem osoby podejrzewanej o profanację świętego od wieków dla Polaków wizerunku Matki Bożej. Żadne bajanie o wolności i „tolerancji” NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących” – dodał w kolejnym wpisie szef MSWiA.

Informacja o tym fakcie oburzyła część sceny politycznej. W ramach protestu wspomniany wizerunek Matki Bożej zamieściła na swoim profilu społecznościowym m.in. Joanna Scheuring-Wielgus.

Janusz Korwin-Mikke: chcącemu nie dzieje się krzywda

Głos ws. zatrzymania, o którym pisał Joachim Brudziński, zabrał lider Partii KORWiN, Janusz Korwin-Mikke. Przedstawił on swoje stanowisko ws. całego zdarzenia.

„Obiektywnie w tęczy nie ma nic obrzydliwego – raczej przeciwnie. Zgadzam się z JE Joachimem Brudzińskim, że jest to kulturalne barbarzyństwo – ale to nie jest powód, by uruchamiać reżymowy aparat represji. Oburzeni katoliccy zeloci z Płocka powinni raczej wysmarować drzwi PT Autorki tego pastiszu g***em albo czymś podobnym. I tyle” – napisał.

„Z drugiej strony: Autorka wiedziała, kto obecnie rządzi w Polsce, CHCIAŁA, by Matkę Boską skojarzono nie z tęczą, lecz z LGBTQZ – a „Chcącemu nie dzieje się krzywda!”… Ma za swoje. Pewno jest zadowolona, bo jest w centrum uwagi. Ci durni PiSmeni zrobili Jej świetną reklamę” – dodał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.