Connect with us

Polska

Grzegorz Braun dołącza do koalicji Ruch Narodowy-Partia Wolność

Dodano

dnia

Fot. YouTube/Media Narodowe

Grzegorz Braun dołączy do koalicji Ruch Narodowy-Partia Wolność. Sojusz został zawiązany ze względu na zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego.

O swojej decyzji Grzegorz Braun poinformował w rozmowie z Mediami Narodowymi.

– Bądźmy realistami. Nas świadomych jest za mało żebyśmy mieli sobie fundować luksus wzajemnej izolacji. Nie osiągniemy strategicznych celów w pojedynkę – powiedział założyciel stowarzyszenia „Pobudka”.

– Jeszcze kilka lat temu ktoś mógł się łudzić co do wprowadzania dobrych zmian. Na szczęście wśród patriotów tych łudzących się jest coraz mniej. Wiosna to pokaże – dodał.

Grzegorz Braun dodał, że w jego ocenie koalicję Ruch Narodowy-Partia Wolność mylnie określa się mianem „antyunijnej” czy „eurosceptycznej”.

– Jest to jedyna koalicja propolska – powiedział.

O zawiązaniu koalicji pomiędzy Ruchem Narodowy a Partią Wolność ugrupowania poinformowały na początku grudnia.

– W środę, 5 grudnia 2018 roku, władze Partii Wolność i Ruchu Narodowego sfinalizowały rozmowy o wspólnym starcie i podpisały umowę powołującą dożycia koalicję wyborczą, która w lutym 2019 roku zarejestruje koalicyjny komitet wyborczy na wybory do Parlamentu Europejskiego – napisano w mediach społecznościowych.

–  Nasza koalicja odpowiada na apele o zjednoczenie sił antyunijnych i jest otwarta na innych partnerów. Chcemy współpracy ze środowiskami o zbliżonych do nas poglądach na Unię Europejską i niepodległość Rzeczypospolitej – czytamy we wspólnym oświadczeniu.

Czytaj także: Wolność i Ruch Narodowy pójdą do eurowyborów pod jednym szyldem

Źródło:
Media Narodowe
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.