Connect with us

Polska

Grzegorz Schetyna: jeżeli PO wygra wybory, uchwalimy związki partnerskie

Dodano

dnia

Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Grzegorz Schetyna/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Grzegorz Schetyna, lider PO, w rozmowie z Newsweekiem powiedział, że jeżeli jego partia wygra wybory, uchwali związki partnerskie.

„Jestem przekonany, że jeśli wygramy wybory, to uchwalimy związki partnerskie. […] Klimat społeczny się zmienił, Polska dojrzała do związków partnerskich, społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że to jest coś normalnego” – powiedział Grzegorz Schetyna.

Lider PO przyznał też, że chciałby, aby Polska stała się państwem solidarnym. „Solidarne, ale takie, w którym napędzają kraj głównie ci, którzy pracują. Państwo pomocy rodzinie, ale świadome, że są różne modele rodziny, od samotnej matki z dzieckiem zaczynając. Państwo dumne z tradycji, ale patrzące w przyszłość. Promujące patriotyzm, ale nie nacjonalizm. To jest ten wielki wybór, który proponujemy Polakom” – oświadczył.

Schetyna wsparł protest nauczycieli

Grzegorz Schetyna opublikował dziś w serwisie Twitter wpis, w którym wsparł protestujących nauczycieli. Lider PO przyznał, że popiera strajk.

„Nauczyciele zasługują na naszą solidarność. Jesteśmy z Wami!” – napisał Schetyna.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.