Connect with us

Polska

Jacek Rostowski wystartuje do PE z listy brytyjskiej partii

SejmLog

Dodano

dnia

Jacek Rostowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Jacek Rostowski/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Jacek Rostowski, były minister finansów w rządzie Donalda Tuska, poinformował, że wystartuje do Parlamentu Europejskiego z listy brytyjskiej partii Change UK. Opowiada się ona przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Jacek Rostowski poinformował o swojej decyzji za pośrednictwem Twittera. Wyjaśnił, że do Parlamentu Europejskiego wystartuje z listy wyborczej brytyjskiej partii Change UK. Polityk, który w przeszłości pełnił funkcję ministra finansów w polskim rządzie, otrzymał drugie miejsce na liście.

„Kandyduję do Parlamentu Europejskiego z Londynu z 2 miejsca na liście pro-Europejskiej i anty-brexitowskiej partii Change UK. Jeśli zostanę wybrany będę reprezentował wszystkich obywateli europejskich w Londynie, po pierwsze Brytyjczyków ale także Polaków, Francuzów, Hiszpanów itd.” – napisał na Twitterze Jacek Rostowski.

Czytaj także: Mateusz Morawiecki o długu publicznym: najlepsze wyniki od ponad 10 lat

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.