Connect with us

Polska

Jarosław Kaczyński o ustawie 447: niczego płacić nie będziemy

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu Krzysztof Białoskórski

Jarosław Kaczyński był gościem Polskiego Radia Szczecin. Podczas rozmowy pytany był m.in. o ustawę 447.

Jarosław Kaczyński przyznał, że nie widzi zagrożenia ze strony amerykańskiej ustawy 447. Podkreślił jednak, że należy zaznaczyć, iż Polska nie zamierza realizować żadnych roszczeń związanych z mieniem bezspadkowym.

„Ale warto było powiedzieć, że niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani podstaw moralnych. I myśmy to powiedzieli nie ze strachu przed Kukizem, bo nie mamy żadnego powodu się akurat tej formacji bać, tylko po prostu dlatego, że ta kampania, która była przeciw nam prowadzona, przede wszystkim przez tzw. Konfederację wymagała jakiejś reakcji i wyjaśnienia tej sprawy” – powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że ”żądania wobec Polski” nie mają „cienia jakiejkolwiek podstawy”. „Bo to nie myśmy pozbawili majątku Żydów” – powiedział i dodał, że po wojnie Polacy odbudowali Warszawę z ruiny.

„Myśmy to odbudowali, a teraz mamy jeszcze za to zapłacić. To jest po prostu niebywała wręcz bezczelność i w ogóle nie bierzemy tego pod uwagę” – oświadczył.

Czytaj także: Tomasz Rzymkowski o ustawie 447: nie jestem takim optymistą, który zadowala się słowami premiera Mateusza Morawieckiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

3 komentarze

3 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.