Connect with us

Polska

Tomasz Rzymkowski o ustawie 447: nie jestem takim optymistą, który zadowala się słowami premiera Mateusza Morawieckiego

SejmLog

Dodano

dnia

Tomasz Rzymkowski/Fot. Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Tomasz Rzymkowski/Fot. Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz’15, gościł na antenie Radia WNET. Podczas rozmowy odpowiadał na pytania dotyczące ustawy 447.

„Ja nie jestem takim optymistą jak większość opinii publicznej, która zadowala się słowami premiera Mateusza Morawieckiego, prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czy szerzej polityków PiSu (mówili, że Polska nie zamierza realizować roszczeń – przyp. red.). Obserwuję od tygodnia taką dialektykę mówiącą o takiej swoistej fuzji. Kwestie restytucji mienia żydowskiego na podstawie dzisiejszego naszego porządku prawnego, czyli dziedziczenia ustawowego testamentowego łączy się razem z tym co sobie życzy od nas, publicystycznie nazywane, Przedsiębiorstwo Holocaust, czyli środowisko Żydów amerykańskich, którzy domagają się swoistej taksacji, czyli podatku od wzbogacenia przez skarb państwa w skutek przejęcia mienia pożydowskiego wówczas kiedy nie było żadnych żywych spadkobierców” – powiedział poseł Tomasz Rzymkowski.

„To co prezentuje ustawa 447, to o czym mówi środowisko żydowskie w Stanach Zjednoczonych od blisko 30 lat o konieczności odszkodowania za przejęcie mienia bezspadkowego no to jest po prostu rozbój. I łączenie jednego z drugim też jest rozbojem i jest rzeczą dla mnie absolutnie skandaliczną” – dodał.

W zeszłym tygodniu Radio Maryja podało, że Sejm zajmie się projektem ustawy Kukiz’15 ws. ustawy 447. Głos w tej sprawie zabrał lider ruchu opozycyjnego, Paweł Kukiz.

„Projekt ustawy zakłada przede wszystkim zakaz prowadzenia jakichkolwiek negocjacji na temat roszczeń do mienia bezspadkowego ofiar Holocaustu i II wojny światowej, i przewiduje również sankcje karne dla funkcjonariuszy publicznych, którzy by tego typu negocjacje prowadzili – minimum 2 lata więzienia” – napisał Paweł Kukiz na Facebooku.

Czytaj więcej: Sejm rozpatrzy projekt Kukiz’15 ws. ustawy 447

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

2 komentarze

2 Comments

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.