Connect with us

Polska

Terlecki: przed wyborami samorządowymi mieliśmy „Kler”, teraz znowu mamy podobny film

Dodano

dnia

Fot. Wikimedia/Kancelaria Sejmu / Łukasz Błasikiewicz / Rafał Zambrzycki

Ryszard Terlecki, poseł PiS oraz wicemarszałek Sejmu, zabrał głos ws. filmu braci Sekielskich pt. „Tylko nie mów nikomu”. Polityk nawiązał do filmu „Kler” autorstwa Wojciecha Smarzowskiego.

Film „Tylko nie mów nikomu” miał swoją premierę 11 maja. W dwa od jego publikacji w serwisie YouTube zanotował ponad siedem milionów wyświetleń. Materiał odbił się szerokim echem, również wśród polityków. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Paweł Kukiz.

„Nie chcę Państwa, które nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa dzieciom. A POPiS-owi, który dysponował i dysponuje aparatem bezpieczeństwa życzę, by ofiary księży-oprawców były ich sumieniem. Nie chcę Kościoła, który ochrania bandytów. I oczekuję, jako członek Wspólnoty, natychmiastowego rozliczenia tak sprawców jak i tych hierarchów, którzy ich ochraniali i ochraniają po dziś. Mam też nadzieję, że jutro o 6 rano, do drzwi oprawców z filmu Sekielskiego zapuka policja” – napisał lider Kukiz’15 na Facebooku.

Stanowisko przedstawił również Ryszard Terlecki. Wicemarszałek Sejmu z PiS spotkał się z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. „Jakoś tak zbiega się termin pokazania tego filmu z terminem wyborów. Przed wyborami samorządowymi mieliśmy „Kler”, teraz mamy znowu jakiś taki film atakujący Kościół, więc myślę, że to nie jest przypadkowe” – powiedział Ryszard Terlecki.

Polityk PiS dodał również, że filmu nie oglądał, ale jeśli znajdzie trochę czasu być może nadrobi zaległości.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.