Connect with us

Polska

Georgette Mosbacher o ustawie 447: nie nakłada żadnych obciążeń finansowych

Dodano

dnia

Georgette Mosbacher/Fot. MSWiA/Domena publiczna
Georgette Mosbacher/Fot. MSWiA/Domena publiczna

Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce, wydała oficjalny komunikat ws. ustawy 447. Dyplomatka zamieściła go na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Georgette Mosbacher opublikowała wpis w serwisie Twitter, w którym odniosła się do amerykańskiej ustawy 447. Dokument budzi w naszym kraju spore kontrowersje. Niektórzy twierdzą bowiem, że na jego mocny organizacje żydowskie będą domagać się zwrotu mienia bezspadkowego. O tym zagrożeniu mówią m.in. działacze Konfederacji oraz przedstawiciele Kukiz’15.

Ambasador USA w Polsce uspokaja. Twierdzi bowiem, że ustawa 447 nie nakłada na nikogo żadnych obciążeń finansowych. „Powtarzam – ustawa JUST (447) nie nakłada na nikogo żadnych finansowych ani prawnych obciążeń. Jest to jednorazowy raport dla Kongresu USA, którego celem jest analiza postępu prac krajów w zakresie restytucji” – napisała Georgette Mosbacher.

Czytaj także: Tomasz Rzymkowski o ustawie 447: nie jestem takim optymistą, który zadowala się słowami premiera Mateusza Morawieckiego

Wcześniej stanowisko w tej sprawie przedstawił prezes PiS, Jarosław Kaczyński. „Niczego płacić nie będziemy, bo nie ma ku temu ani podstaw prawnych, ani podstaw moralnych. I myśmy to powiedzieli nie ze strachu przed Kukizem, bo nie mamy żadnego powodu się akurat tej formacji bać, tylko po prostu dlatego, że ta kampania, która była przeciw nam prowadzona, przede wszystkim przez tzw. Konfederację wymagała jakiejś reakcji i wyjaśnienia tej sprawy” – powiedział na antenie Polskiego Radia Szczecin.

Czytaj więcej: Jarosław Kaczyński o ustawie 447: niczego płacić nie będziemy

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.