Connect with us

Polska

Sekielski: księża z filmu współpracowali z SB

Dodano

dnia

Fot. YouTube/SEKIELSKI

Tomasz Sekielski, autor filmu „Tylko nie mów nikomu”, zabrał głos ws. swojej produkcji. Przyznał, że duchowni, którzy pojawili się w materialnie byli agentami Służby Bezpieczeństwa.

„Przeglądałem archiwa Instytutu Pamięci Narodowej. Zarówno ksiądz Jan A., który wykorzystywał jedną z bohaterek naszego filmu, ks. Cybula oraz ks. M., kustosz z Lichenia byli zarejestrowani jako tajni współpracownicy Służby Bezpieczeństwa” – powiedział Tomasz Sekielski.

Dziennikarze oraz internauci podkreślają jednak, że Sekielski nie wspomniał o tym fakcie w swoim filmie.

Dziś wiadomo już, że film „Tylko nie mów nikomu” będzie miał swoją kontynuację. Autorzy rozpoczęli bowiem zbiórkę na drugą część obrazu o pedofilii w Kościele Katolickim. „Ten film został w całości sfinansowany ze zbiórki. W toku prac zgłosiło się do nas wiele ofiar, których historie nie znalazły się w tym dokumencie. Dotarły do nas nowe, szokujące dowody w tych sprawach. Dlatego zamierzamy nakręcić kontynuację i tak jak poprzednio chcemy, aby była to produkcja niezależna” – napisali bracia Sekielscy w opisie relacji live, którą zorganizowali na Facebooku 12 maja, dzień po premierze filmu.

Czytaj więcej: Bracia Sekielscy zapowiadają kontynuację filmu o pedofilii w Kościele Katolickim

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.