Connect with us

Polska

Kosiniak-Kamysz: jeżeli KE skręciłaby bardziej w lewo, PSL by już tam nie było

Dodano

dnia

Władysław Kosiniak-Kamysz/Fot. PSL/Flickr/Domena publiczna
Władysław Kosiniak-Kamysz/Fot. PSL/Flickr/Domena publiczna

Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, udzielił wywiadu telewizji TVN24. Podczas rozmowy przedstawił przyszłość swojej partii w Koalicji Europejskiej.

Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że PSL w ramach Koalicji Europejskiej tworzy „centrowe, chadeckie skrzydło, ta kotwica konserwatywno-chadecka”.

„Żeby lista wygrywała wybory, to ona musi być naprawdę bardzo szeroka, ona musi reprezentować wszystkie poglądy, które są w Polsce. (…) Ta lista otworzyła zupełnie nowe możliwości pozyskania nowego elektoratu – umiarkowanych konserwatystów, którzy nie mają dzisiaj na pewno w PiS swojego reprezentanta” – powiedział lider PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił też, że jeżeli KE zacznie coraz bardziej dryfować w stronę lewej strony sceny politycznej, wówczas PSL wystąpi z porozumienia. „Jeżeliby Koalicja skręciła bardziej w lewo, to pewnie miejsca dla PSL by tam już nie było. Dzisiaj jest ona w centrum, gdzie my jesteśmy bardziej po prawo, SLD jest bardziej po lewo” – oświadczył.

Lider PSL odniósł się również do ewentualnego sojuszu KE z Wiosną Roberta Biedronia. Polityk stwierdził, że jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, to jego partia opuści sojusz. „Wydaje się, że Robert Biedroń nie chce (wstąpić w sojusz z KE – przyp. red.), ale gdyby chciał, to jest moment, kiedy PSL pewnie opuszcza taką Koalicję” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj także: Georgette Mosbacher o ustawie 447: nie nakłada żadnych obciążeń finansowych

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.