Connect with us

Polska

Komitet Żydów Amerykańskich „zaniepokojony” nominacją Adama Andruszkiewicza

Dodano

dnia

Adam Andruszkiewicz/fot. SejmLog

Komitet Żydów Amerykańskich wystosował oficjalne oświadczenie ws. nominacji Adama Andruszkiewicza, który 31 grudnia objął urząd wiceministra cyfryzacji. Przedstawiciele organizacji wyrazili „zaniepokojenie” zaistniałą sytuacją.

– Z zaniepokojeniem przyjęliśmy decyzję o powołaniu Pana Posła Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. W latach 2015-2016 Pan Andruszkiewicz był Prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, ruchu znanego z nacjonalistycznej doktryny, który kontynuuje tradycję międzywojennej organizacji studenckiej o tej samej nazwie – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

– W swojej 'Deklaracji ideowej’ z 1931 r. Młodzież Wszechpolska twierdziła, że 'Żydzi są grupą rasowo obcą’, a 'wytyczną (…) polityki polskiej wobec Żydów winna być kulturalna, polityczna i gospodarcza izolacja oraz najdalej idące zmniejszenie ich liczby w Państwie’. Polityczne dziedzictwo ruchu, który otwarcie głosił idee rasistowskie i propagował dyskryminację na tle etnicznym na uniwersytetach – jak to czyniła Młodzież Wszechpolska w latach trzydziestych – rodzi poważne pytania dotyczące jego dzisiejszej obecności w sferze publicznej – piszą przedstawiciele Kongresu Żydów Amerykańskich.

Przedstawiciele organizacji twierdzą, że decyzja o powołaniu Andruszkiewicza „zaskakuje”. „Szczególnie w świetle ostatnich sondaży, które pokazują, że antysemityzm w cyberprzestrzeni jest dla Europy rosnącym zagrożeniem” – napisano.

Źródło:
Twitter/AJC_CE
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.