Connect with us

Polska

Katarzyna Lubnauer: w tej chwili łatwiej rozmawia mi się z Kosiniakiem-Kamyszem

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer/fot. SejmLog

Katarzyna Lubnauer była gościem Piotra Witwickiego na antenie Polsat News. Podczas rozmowy szefowa Nowoczesnej przyznała, że jeżeli chodzi o rozmowy koalicyjne, to na ten moment „łatwiej” rozmawia się jej z prezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Piotrem Witwickim przyznała, że ma nadzieję, iż uda się jej wrócić do „podstaw zaufania z Grzegorzem Schetyną”. Dodała jednocześnie, że na ten moment lepsze relacje łączą ją z przewodniczącym Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

Szefowa Nowoczesnej przypomina, iż to właśnie Kosiniak-Kamysz „podał rękę” Nowoczesnej niejako udostępniając Jacka Protasiewicza, który zasilił szeregi klubu Nowoczesnej po tym, gdy odeszli z niego posłowie partii z Kamilą Gasiuk-Pihowicz na czele.

Katarzyna Lubnauer stwierdziła, iż po tym, co stało się w grudniu, trudno wrócić jej do normalnych relacji z przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. Przypomnijmy, iż to właśnie wtedy grupa posłów Nowoczesnej zdecydowała się opuścić klub, a następnie przenieść się do klubu PO. Ten po zasileniu go przez posłów Nowoczesnej natychmiast zmienił nazwę na „Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska”.

Szeregi Nowoczesnej opuściło wówczas siedmiu posłów. Wśród nich znaleźli się  Kamila Gasiuk-Pihowicz (była szefowa klubu „N”), Marek Sowa, Michał Jaros, Kornelia Wróblewska, Paweł Kobyliński, Elżbieta Stępień i Krzysztof Truskolaski. Ponadto do PO dołączył też Piotr Misiło, który z Nowoczesnej został usunięty kilka dni wcześniej.

Czytaj także: Oficjalnie: posłowie Nowoczesnej odchodzą z partii

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.