Connect with us

Polska

Kontrola obiektów typu escape room w całej Polsce. Decyzję podjął Joachim Brudziński

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski

W całej Polsce odbędzie się kontrola obiektów typu escape room. To pokłosie tragedii, która 4 stycznia rozegrała się w Koszalinie. W tzw. pokoju zagadek, w wyniku pożaru, zginęło pięć młodych kobiet.

W piątek 4 stycznia w obiekcie typu escape room w Koszalinie wybuchł pożar. Spowodowała go najprawdopodobniej eksplozja butli z gazem. W wyniku dramatycznego zdarzenia zginęło pięć młodych kobiet, które w tzw. pokoju zagadek spędzały urodziny. Poważne obrażenia odniósł też 25-letni pracownik lokalu, który trafił do szpitala. Jest bardzo poparzony. Lekarze określają tego stan zdrowia jako ciężki.

Głos ws. tragedii zabrał szef MSWiA, Joachim Brudziński. Polityk zapowiedział, iż na jego wniosek skontrolowane zostaną wszystkie obiekty escape room na terenie całego kraju.

– W związku z tragedią w Koszalinie pragnę przekazać wyrazy współczucia i żalu dla rodzin ofiar pożaru. Poleciłem Komendantowi Głównemu Państwowej Straży Pożarnej wszczęcie kontroli przeciwpożarowych we wszystkich obiektach tego typu w kraju – napisał szef MSWiA na Twitterze.

Wcześniej kondolencje dla rodzin ofiar złożył prezydent Andrzej Duda, który całe zdarzenie określił mianem „druzgocącego”.

– Druzgocąca tragedia w Koszalinie. Pięć radosnych, wchodzących w życie Dziewcząt zostało z życia wyrwanych. Niech Pan Bóg ma swojej opiece Ich Rodziców i Najbliższych. RiP – napisał Andrzej Duda na swoim profilu społecznościowym.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.