Connect with us

Polska

Antoni Macierewicz: tylko sojusz z USA obroni Polskę przed imperium zła

Dodano

dnia

Antoni Macierewicz fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Antoni Macierewicz fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski

Antoni Macierewicz opublikował wpis na Twitterze. Były minister obrony narodowej wyraził w nim przekonanie, że tylko sojusz ze Stanami Zjednoczonymi jest w stanie obronić Polskę przed „imperium zła”.

Macierewicz w swoim wpisie stwierdził, iż „proniemieckie media” uskarżają się, ponieważ wyraża on swój sprzeciw wobec Unii Europejskiej „jako federacyjnego państwa zdominowanego przez Niemcy”. Jego zdaniem grozi to „aliansem UE z Rosją”.

Polityk dodał też, że w jego ocenie jedynie sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi może uchronić nasz kraj przed „imperium zła”.

Macierewicz podkreślił też, że zdecydowanie sprzeciwia się wprowadzeniu w Polsce waluty euro.

– Proniemieckie media uskarżają się, bo nie chcę UE jako federacyjnego państwa zdominowanego przez Niemcy, co grozi aliansem UE z Rosją. Jestem przeciwko armii UE walczącej z USA. Tylko sojusz z USA obroni nas przed imperium zła. Jestem za zł (nie €), za PL w UE – Europie Ojczyzn – napisał Antoni Macierewicz.

Przed publikacją wpis Antoni Macierewicz gościł na antenie Telewizji TRWAM.

– Rok 2019 rozpoczął się w dotychczas niespotykany sposób – debatą geopolityczną, czyli o tym, kto jest dla Polski najlepszym sojusznikiem i o tym, z kim Polska powinna blisko współpracować. Niektóre wypowiedzi nie są zbyt poważne. Jeżeli pan Lech Wałęsa mówi, że bliżej nam do Moskwy niż Nowego Jorku, to wydaje się, że nie do końca jest to poważne. Podobnie jak wypowiedź pana Tomasza Lisa, który ocenił, że nie pan Władimir Putin jest największym problemem dla świata, ale jest nim pan Donald Trump – powiedział były minister obrony narodowej.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.