Connect with us

Polska

Konferencja PSL w Sejmie: obserwujemy nieudolność PiS w sektorze rolniczym

Dodano

dnia

Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego. „Chcemy zwrócić uwagę na sytuację dzieci, wnuków byłych pracowników PGR” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Ludowców.

„Niedługo minie 15 lat Polski w UE. Będziemy organizowali spotkania pokazujące jak w tym czasie udało się naszymi wspólnymi staraniami oraz dzięki UE zmienić Polskę” – mówił w Sejmie Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL.

„Dziś w Sejmie chcemy zwrócić uwagę na sytuację dzieci, wnuków byłych pracowników PGR. Oferujemy stypendia i pomoc współfinansowaną z UE dla tych osób, gdyż wsparcie społeczne jest niewystarczające” – dodał.

Podczas konferencji prasowej głos zabrał też eurodeputowany PSL, Jarosław Kalinowski. „Rolnicy biją na alarm. Mamy katastrofalną suszę w kwietniu. Potrzebne jest zabezpieczenie środków na rekompensaty oraz zgłoszenie się o wsparcie unijne” – mówił.

„Przez 15 lat Polski w UE udało się wiele zrobić. W poprzedniej perspektywie finansowej wynegocjowaliśmy ogromne środki na rolnictwo. To wsparcie zmienia polską wieś” – dodał.

„Będziemy dążyć do ujednolicenia dopłat bezpośrednich. To nie kraj pochodzenia powinien decydować o ich wielkości, a jakość produkcji. Polscy rolnicy to najwyższa światowa półka” – kontynuował swoją wypowiedź Jarosław Kalinowski.

Po nim przed mikrofonami stanął poseł Mirosław Maliszewski. Stwierdził on, że na co dzień obserwujemy „nieudolność PiS w sektorze rolniczym”. „Na co dzień widzimy totalną nieudolność PiS w sektorze rolniczym. Budżet krajowy jest obniżany, a środki unijne nie są wydawane w wystarczającej wysokości” – oświadczył.

Czytaj także: Prezydent podpisał ustawę dotyczącą matur

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.