Connect with us

Polska

Prezydent podpisał ustawę dotyczącą matur

Dodano

dnia

fot. Kancelaria Sejmu Rafał Zambrzycki

Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą matur, którą wczoraj uchwalił parlament. Jest ona odpowiedzią na strajk nauczycieli oraz możliwość niesklasyfikowania uczniów przed zbliżającymi się maturami.

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustaw o systemie oświaty i Prawo oświatowe dotyczącą klasyfikacji maturzystów i przeprowadzenia matur.

Dzięki podpisowi prezydenta ustawa trafi do Dziennika Ustaw i z dniem 27 kwietnia wejdzie w życie.

„Ustawa maturalna”, którą w błyskawicznym tempie przeforsował Sejm, jest związana ze strajkiem nauczycieli. Istniało bowiem realne zagrożenie, iż uczniowie przystępujący do tegorocznych matur zostaną niesklasyfikowani. Projekt, który przygotował rząd zakłada, iż klasyfikację mogą przeprowadzić dyrektorzy szkół, a jeżeli oni nie będą mieli takiej możliwości, ich uprawnienia otrzymają przedstawiciele samorządów.

Przed nowelizacją prawo zakładało, iż klasyfikację mogą przeprowadzić jedynie nauczyciele podczas rady pedagogicznej.

Wiele wskazuje jednak na to, że w tym roku ustawa pozostanie martwa. W czwartek 25 kwietnia Sławomir Broniarz, szef ZNP, ogłosił bowiem, że strajk nauczycieli zostaje zawieszony do września. Centrali związkowej podziękował m.in. Andrzej Duda.

Czytaj także: Andrzej Duda podziękował ZNP za zawieszenie strajku

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.