Connect with us

Polska

Kosiniak-Kamysz stanął w obronie Morawieckiego. „Jest granica”

Dodano

dnia

Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamysz skomentował publikację „Super Expressu”, który napisał o dzieciach premiera Mateusza Morawieckiego. Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego wsparł szefa polskiego rządu.

„Przez lata ściśle współpracował z ówczesnym prezesem BZ WBK Mateuszem Morawieckim (51 l.), był jednym z jego najbardziej zaufanych ludzi. Teraz były rzecznik banku Piotr Gajdziński, ujawnił w swojej książce największy rodzinny sekret premiera i zdradził, że Morawiecki w przeszłości adoptował dwoje dzieci. Nie wiadomo, czy Madzia (7 l.) i Ignaś (9 l.) zdawali sobie sprawę, że pochodzą z domu dziecka” – pisze „Super Express”.

Tekst oraz okładka gazety wywołały ogromne kontrowersje w polskiej przestrzeni publicznej. Publikacja spotkała się z ogromną krytyką ze strony innych dziennikarzy. Głos w tej sprawie zabrał m.in. Marcin Makowski z tygodnika „Do Rzeczy”. „Tekst, że dzieci PMM mogły nie wiedzieć o adopcji i pokazanie ich wizerunków bez zamazanych twarzy (a przecież nie są osobami publicznymi) – świństwo. Inaczej się tego nie da nazwać” – napisał na swoim profilu społecznościowym.

Swoje wsparcie dla Mateusza Morawieckiego oraz jego rodziny wyraził również lider Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz. Polityk opublikował wpis na Twitterze, w którym stanął w obronie szefa polskiego rządu.

„Możemy się ze sobą ostro spierać, taka jest polityka i tego z dnia na dzień nie zmienimy. Ale jest granica, której nikt nie ma prawa przekroczyć. Wciąganie w politykę dzieci zasługuje tylko na potępienie. @MorawieckiM, jesteśmy dziś z Wami” – napisał dodając, że wraz z nim premiera wspiera cała jego rodzina.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.