Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki potwierdza. Będzie rekonstrukcja rządu

Dodano

dnia

Fot. Krystian Maj / KPRM

Mateusz Morawiecki potwierdził, że dojdzie do rekonstrukcji rządu. Wskazał również potencjalny termin, w którym nastąpią zmiany w jego gabinecie.

Mateusz Morawiecki uczestniczył dziś w kolejnej turze rozmów w obradach okrągłego stołu dla oświaty. Po wszystkim szef polskiego rządu spotkał się z dziennikarzami. Pytany był m.in. o to, kiedy nastąpi zapowiadana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości rekonstrukcja rządu.

Premier przyznał, że rekonstrukcja faktycznie jest planowana. Ujawnił również, że dojdzie do niej najprawdopodobniej w okolicach wyborów. „Dlatego że chciałbym ostatecznie przecież wiedzieć, którzy ministrowie dostaną się do PE, a to zależy wyłącznie od woli wyborców” – powiedział Mateusz Morawiecki w rozmowie z dziennikarzami.

Miesiąc temu rekonstrukcję rządu PiS zapowiadała rzecznik tej partii, Beata Mazurek. „Z tego, co mi wiadomo, będzie [rekonstrukcja]. Nie jest mi znany termin, więc nie odpowiem kiedy, ale mam informację, że jeszcze przed wyborami do Parlamentu Europejskiego” – powiedziała podczas spotkania z dziennikarzami rzecznik PiS, Beata Mazurek.

Polityk partii rządzącej nie ujawniła jednak, kto miałby stracić swoje stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej: Beata Mazurek zapowiada rekonstrukcję rządu przed wyborami do PE

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.