Connect with us

Polska

Leszek Miller popiera małżeństwa homoseksualne

Dodano

dnia

Leszek Miller, Tadeusz Iwiński/fot. SejmLog

Leszek Miller w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM przyznał, że popiera małżeństwa homoseksualne. „Tak, oczywiście” – powiedział były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Robert Mazurek dopytywał, czy Leszek Miller popiera małżeństwa homoseksualne. Były lider Sojuszu Lewicy Demokratycznej odpowiedział twierdząco. „Tak, oczywiście” – odparł polityk, który zaangażował się w powstanie Koalicji Europejskiej. Dodał jednak, że temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne nie pojawi się w programie KE. „Proszę pana, pozwoli pan, że nie będę kontynuował tego tematu, bo Grzegorz Schetyna ma rację. To jest temat, który nie będzie w programie Koalicji Europejskiej” – powiedział.

Jeszcze wcześniej. Mazurek zapytał również, do kogo Millerowi jest bliżej. „Do kogo panu jest bliżej w sprawie małżeństw gejowskich i karty LGBT – do lewicowego Roberta Biedronia, który to wspiera, czy też pańskiego kolegi z jednej listy, katolickiego posła PSL-u Andrzeja Grzyba, który to krytykuje, a kartę LGBT+ nazywa „istotnym widowiskowym błędem?” – chciał dowiedzieć się dziennikarz.

Miller oświadczył zaś, że najbliżej jest mu do Grzegorza Schetyny. „Niedawno w tej sprawie się wypowiedział, że temat małżeństw homoseksualnych, które mogą adoptować dzieci, nie będzie podejmowany w kampanii wyborczej” – powiedział były premier.

„Zwrócił uwagę panu Rabiejowi, że jest wiceprezydentem Warszawy i niech zajmuje się sprawami dotyczącymi wypełniania tej funkcji i ta wypowiedź jest mi najbliższa” – dodał.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.