Connect with us

Polska

Magdalena Adamowicza gratuluje Aleksandrze Dulkiewicz [WIDEO]

Dodano

dnia

Fot. TVN24 screen

Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, pogratulowała zwycięstwa Aleksandrze Dulkiewicz. To ona uzyskała największą liczbę głosów w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska i oficjalnie została zastępczynią jej zamordowanego męża.

– Już oficjalnie frekwencja w wyborach Prezydenta @gdansk 48,67%. Aleksandra Dulkiewicz 82,22 %, Grzegorz Braun 11,86 %, Marek Skiba 5,92 %. Głosowało 170 028 gdańszczanek i gdańszczan – napisała wczoraj na Twitterze rzecznik gdańskiego ratusza, Magdalena Skorupka-Kaczmarek.

Triumf Dulkiewicz ucieszył Magdalenę Adamowicz, żonę zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Kobieta opublikowała w serwisie Twitter nagranie, w którym wraz z córkami gratuluje następczyni jej męża.

– Dziękuję całemu sztabowi wyborczemu, który wspierał Aleksandrę Dulkiewicz, dziękuję także wolontariuszom, szczególnie ze stowarzyszenia Wszytko dla Gdańska. Kocham was, cieszę się, że kontynuujecie dzieło Pawła. Olu, dostałaś ogromny mandat zaufania. Wiem i wierzę, że sobie poradzisz – mówi Magdalena Adamowicz na opublikowanym w sieci nagraniu.

– Kochane gdańszczanki i gdańszczanie – udało się! Dziś jeszcze możemy świętować, ale od jutra bierzemy się do pracy. Dla Gdańska, dla nas samych! – dodała.

Wcześniej, podczas wieczoru wyborczego, gdy ogłoszono wstępne wyniki wyborów, Aleksandra Dulkiewicz obiecała, że będzie „kontynuować misję” Pawła Adamowicza.

– Nie jestem drugim Pawłem, ale obiecuję kontynuować jego misję. Jesteśmy głęboko podzieleni, ale tym bardziej wierzę, że taka zgoda jest nam potrzebna. Wierzę, że lepszy Gdańsk i lepsza Polska są możliwe – oświadczyła była zastępczyni tragicznie zmarłego prezydenta.

Źródło:
Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.