Connect with us

Polska

Mateusz Morawiecki zapowiada, że PiS nie odejdzie od 500+

Dodano

dnia

Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM
Mateusz Morawiecki/Konferencja Dostępność Plus/fot. Krystian Maj/KPRM

Mateusz Morawiecki podczas pikniku rodzinnego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, oświadczył, że PiS nie zamierza wycofywać się z programu 500+.

Premier przypomniał, że rozszerzenie programu, które wprowadza 500+ od pierwszego dziecka, pokazuje stosunek państwa do rodzin, który jest partnerski i oparty za zaufaniu. Podziękował rodzinom za mądre wykorzystanie środków i zapewnił, że program Rodzina 500+ będzie nadal realizowany i rozwijany przez rząd zarówno dla dobra dzieci, jaki i dla przyszłości Polski.

„Ufamy rodzinom, rodzicom. To pokazuje stosunek państwa do rodzin. Chcemy żeby on był jak najbardziej partnerski i taki ten. Ten program taki jest. Jest programem partnerskim, rozwojowym, od którego nie odejdziemy, którego nie zmienimy. Niektórzy mówią, że go zmienią, zabiorą, utną, potną. Że to są takie czy inne fantasmagorie, a nawet jeszcze mniej ładnie mówią, ale tego tutaj nie przytoczę. Będziemy na tym fundamencie szli w przyszłość, bo przyszłością Polski są nasze dzieci, młodzież, rozwój kraju, gospodarczy, demograficzny, społeczny” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Program Rodzina 500+ wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie rodzice otrzymują niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł netto w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego) wsparcie można otrzymać także na pierwsze lub jedyne dziecko. Od 1 lipca 2019 roku 500+ będzie także przyznawane na pierwsze dziecko, bez względu na dochody rodziny.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.