Connect with us

Polska

Monika Jaruzelska wystartuje w wyborach samorządowych z list SLD

SejmLog

Dodano

dnia

fot. Sojusz Lewicy Demokratycznej
Sojusz Lewicy Demokratycznej

Monika Jaruzelska, córka generała Jaruzelskiego, ujawniła, że wystartuje w wyborach samorządowych z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

„Do tej pory broniłam się przed polityką, ale teraz polityka bardzo weszła w moje życie. Czuję się zobowiązana, żeby stawać w obronie rodzin wojskowych, dotkniętych ustawą degradacyjną” – powiedziała Jaruzelska w rozmowie z Polsat News.

Jaruzelska nie podała więcej szczegółów.

Doniesienia o możliwym zaangażowaniu politycznym Moniki Jaruzelskiej pojawiły się już w zeszłym tygodniu. Wówczas, podczas rozmowy z Konradem Piaseckim na antenie Radia ZET, córka generała Jaruzelskiego udzieliła enigmatycznej odpowiedzi na pytanie dotyczące rozpoczęcia politycznej działalności. „Rozważam w tym momencie myślenie o jakimś zaangażowaniu się politycznym. Jeszcze ostatecznej decyzji nie podjęłam” – powiedziała.

SLD ORAZ MONIKA JARUZELSKA POWOŁUJĄ CENTRUM MONITOROWANIA SKUTKÓW USTAWY DEGRADACYJNEJ

9 marca na portalu SejmLog.pl informowaliśmy o tym, że politycy SLD oraz Monika Jaruzelska powołali do życia Centrum Monitorowania Skutków Ustawy Degradacyjnej.

„Centrum będzie zbierało informacje dotyczące osób, których dotyczy tzw. ustawa degradacyjna oferując pomoc prawną w procedurze odwołania. Według zapisów ustawy, degradacji podlegają żołnierze WRON i KBW, ale jej drugi tryb uwzględnia także tych, wobec których wniosek zgłosi minister obrony narodowej. Wówczas decyzję podejmuje prezydent. Jeżeli osoby, których dotyczy ustawa nie żyją – nie ma procedury odwoławczej, dlatego zdecydowaliśmy się pomóc tym, którzy jeszcze mogą się bronić” – powiedziała w rozmowie z nami Anna Maria Żukowska, rzeczniczka SLD.

Więcej informacji na ten temat znajdą państwo W TYM MIEJSCU.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.