Connect with us

Polska

Morawiecki zapowiada obniżenie CIT dla małych i średnich firm. Mentzen odpowiada: „to nieprawda”

SejmLog

Dodano

dnia

Morawiecki Gliński PiS Prawo i Sprawiedliwość media
SejmLog

Sławomir Mentzen z partii Wolność skomentował zapowiedź Mateusza Morawieckiego, który przyznał, że rząd planuje obniżenie CIT-u dla małych i średnich firm z obowiązujących 15% do 9%. „To nieprawda” – uważa Mentzen.

Podczas niedawnej konwencji PiS Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżenie CIT dla małych i średnich firm z obecnych 15% do 9%. Przy okazji dodał, że wpływy z podatku dochodowego od firm rosną mimo obniżenia CIT.

Wypowiedź szefa polskiego rządu skomentował Sławomir Mentzen, działacz partii Wolność. „Otóż CIT w Polsce w dalszym ciągu wynosi 19%. Obniżony do 15% został tylko dla niektórych spółek mających mniej niż 2 mln euro przychodów rocznie. CIT dla małych przedsiębiorstw (przychody poniżej między 2 a 10 mln euro) wynosi 19%. CIT dla średnich przedsiębiorstw (przychody między 10 a 50 mln euro) również wynosi 19%” – uważa wolnościowy polityk.

Mentzen dodaje, że zapowiedzi Morawieckiego są nieprawdziwe. „Dlatego nieprawdą jest, że CIT zostanie obniżony do 9%, jak cieszą się propagandyści. Nieprawdą też jest, że CIT zostanie obniżony do 9% dla małych i średnich przedsiębiorstw. CIT zostanie obniżony tylko i wyłącznie dla mikroprzedsiębiorstw nie będących osobami fizycznymi!” – twierdzi.

„Nieliczne przedsiębiorstwa które z niej skorzystają, oszczędzą w sumie kilkaset milionów złotych. Pewnie ponad dwa razy mniej niż koszt zapowiedzianej wyprawki dla dzieci szkolnych (1,3 mld zł). Nie jest to więc żadna bomba, nie jest to żadna rewolucja podatkowa. Jest to zwyczajna kosmetyka. A wiecie dlaczego PiS obniża już drugi raz podatek akurat tym spółkom? Bo kosztuje ich to grosze. Gdyby obniżyli CIT dla wszystkich, albo chociaż obniżyli PIT małym przedsiębiorcom, to wydaliby na to miliardy. Ale oni te miliardy wolą wydawać na kolejne programy socjalne. Dzięki temu osiągają olbrzymi efekt medialny – ludzie w większości nie wiedzą, że obniżka dotyczy tylko niektórych, a kosztuje ich to grosze. Niestety ciemny lud pisowski jak zwykle kupuje tego typu manipulacje” – dodaje.

 

Źródło:
SejmLog, Facebook/Wolność

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.