Connect with us

Media - Czwarta Władza

Niepoprawny politycznie fanpage przywrócony po odwołaniu z pomocą resortu cyfryzacji

Dodano

dnia

Fot. Pexels

Decyzja zapadła w środku nocy o 2:15. Facebook przeprosił za niedogodności i oświadczył, że usunięcie było niesłuszne. Na przykładzie strony „Sebizm Osiedlowo-Radykalny” prześledziliśmy procedurę odwoławczą wynegocjowaną przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Satyra i mocne komentarze dotyczące spraw społeczno-politycznych – tak w skrócie można opisać „Sebizm Osiedlowo-Radykalny”. O przypadku cofnięcia publikacji tej strony rozmawialiśmy na początku marca 2019 roku z jednym z jej twórców [link do wywiadu].

Fanpage spadł równo o 6:00 rano 8 marca, bez uzasadnienia. Tysiące polubień wyparowały, a administracja Facebooka skutecznie uniemożliwiała tworzenie kolejnych stron o podobnych nazwach. Twórcy postanowili skorzystać z możliwości, jaką daje Ministerstwo Cyfryzacji i odwołać się drogą oficjalną – przez profil zaufany jednego z administratorów, wysyłając wniosek za pomocą rządowej witryny. Minęły dwa tygodnie i o 2:15 przyszedł e-mail. Odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Strona wróciła i jest dostępna dla każdego

„Ta droga działa i polecamy korzystać z niej wszystkim pokrzywdzonym przez administrację polskiego Facebooka” – stwierdził jeden z zarządzających stroną.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.