Connect with us

Europa i Świat

Facebook zablokował Dana Scavino, dyrektora ds. social media prezydenta USA

Dodano

dnia

CC-BY-SA-3.0 / Matt H. Wade at Wikipedia

Dan Scavino Jr. jest dyrektorem ds. mediów społecznościowych prezydenta Donalda Trumpa. Poinformował, że Facebook zablokował mu możliwość pisania komentarzy. Gdy zareagował sam prezydent, Facebook przeprosił. Blokada wkrótce została usunięta.

Oficjalnym powodem miały być zbyt częste odpowiedzi na komentarze internautów. Administracja przekonuje, że zadziałał automat. Scavino opublikował screen z komunikatem o zablokowaniu mu możliwości pisania ze względu na rzekomy spam: „Tymczasowo masz zablokowaną możliwość publikowania komentarzy na Facebooku”.

Facebook oświadczył, że ogranicza powtarzające się działania pochodzące z jednego konta w krótkim czasie, aby zwalczać automatyczne boty, a blokada była pomyłką. Przedstawiciele firmy poinformowali, że skontaktowali się ze Scavino i przeprosili za niedogodności.

To nie załagodziło gniewu Donalda Trumpa, który napisał, że problemy wynikają z faktu, iż największe portale społecznościowe są upolitycznione i wspierają skrajną lewicę. Wspomniał o Facebooku, Google i Twitterze oraz mediach tradycyjnych, którym bardzo często zarzuca manipulacje.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.