Connect with us

Europa

Polska wydała ponad 2 mln zł na organizację szczytu bliskowschodniego

Dodano

dnia

Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu

„Szacunkowe koszty ze strony polskiego MSZ związane z organizacją szczytu bliskowschodniego wyniosły ponad 2,2 mln zł” – informuje Radio ZET. Ponadto USA jako współorganizator konferencji nie poniosły żadnych kosztów finansowych z współorganizacją wydarzenia.

Konferencja poświęcona sytuacji na Bliskim Wschodzie odbyła się 13-14 lutego w Warszawie. Polska była współorganizatorem spotkania razem ze Stanami Zjednoczonymi. Udział w konferencji wzięło 62 przedstawicieli państw.

Jak ustaliło Radio Zet, powołując się na dane uzyskane z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, koszty finansowe organizacji konferencji przejęła strona polska. Dyrektor biura rzecznika prasowego MSZ Katarzyna Sobiecka poinformowała, że Polska wydała 2 233 491,32 złotych.  Zaznaczyła, że podana kwota nie jest ostateczna.

Konferencja bliskowschodnia o Iranie

Administracja prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa poinformowała miesiąc przed samym wydarzeniem o organizacji konferencji w Warszawie.

Głównym tematem wydarzenia miał być Iran i jego wpływ na destabilizację Bliskiego Wschodu. Współorganizację Konferencji bliskowschodniej stanowczo potępił Iran, który jeszcze przed wydarzeniem określił ją mianem „antyirańskiej”.

Źródło:
RadioZet
Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.