Connect with us

Polska

Patryk Jaki: jeżeli KE wygra wybory, wprowadzi karty LGBT+ w całej Polsce

Dodano

dnia

Patryk Jaki/fot. oficjalny profil polityka na Facebook
Patryk Jaki/fot. oficjalny profil polityka na Facebook

Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości, gościł na Podhalu. Podczas konferencji prasowej zabrał głos ws. Karty LGBT+, którą w Warszawie wprowadził Rafał Trzaskowski.

Podczas konferencji prasowej Patryk Jaki przyznał, że w jego ocenie jeżeli Koalicja Europejska zwycięży wybory w całej Polsce, wówczas w każdym mieście wprowadzona zostanie Karta LGBT+ na wzór tej, którą przyjęli warszawscy radni.

„Program Zjednoczonej Prawicy dąży do umacniania rodziny. Koalicja Europejska na agendzie ma osłabianie rodziny w postaci programów LGBT+, które są wprowadzane w Warszawie, a są też osoby, które w Krakowie także chcą to robić. Jeśli Grzegorz Schetyna i jego koalicja wygra to wprowadzi karty LGBT+ w każdej gminie” – powiedział Patryk Jaki.

Patryk Jaki kandyduje do Parlamentu Europejskiego z list Prawa i Sprawiedliwości w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Były kandydat na prezydenta Warszawy otrzymał trzecią pozycję na liście wyborczej. „Jedynką” w tym okręgu jest była premier, zaś drugie miejsce przypadło profesorowi Ryszardowi Legutce.

Czwartą pozycję otrzymał poseł PiS, Dominik Tarczyński, piątą inny poseł, Włodzimierz Bernacki, zaś szóste posłanka, Barbara Bartuś. Miejsca od 7 do 10 zajmują kolejno: Elżbieta Duda i Michał Cieslak, którzy reprezentują partię Jarosława Gowina, Porozumienie oraz poseł PiS Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka.

Czytaj także: Poznaliśmy nazwiska kandydatów PiS do PE z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.