Connect with us

Polska

Ryszard Petru znów apeluje o uchylenie zakazu handlu w niedzielę. „W 23 krajach UE odbywa się bez żadnych ograniczeń”

Dodano

dnia

Ryszard Petru/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Ryszard Petru/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Ryszard Petru po raz kolejny wzywa do zniesienia zakazu handlu w niedzielę. Lider partii Teraz w ostatnim czasie znacznie zwiększył swoje wysiłki w walce z ustawą wprowadzoną przez PiS.

Ryszard Petru opublikował na Twitterze wpis, w którym wskazuje, iż w 23 krajach Unii Europejskiej handel w niedzielę odbywa się bez żadnych ograniczeń. Jego zdaniem Polska powinna pójść w tym samym kierunku i znieść wprowadzony ustawowo zakaz.

„Obalamy mity: w 23 krajach UE handel w niedziele odbywa się bez żadnych ograniczeń. Czas wycofać #ZakazHandlu w Polsce” – pisze Ryszard Petru na swoim profilu społecznościowym.

Przypomnijmy, że kilka dni temu Petru ogłosił w Sejmie, iż wraz ze swoimi współpracownikami, zakłada komitet inicjatywy ustawodawczej o nazwie „Uwolnijmy handel”.

„Chciałem poinformować, że powołujemy obywatelski komitet inicjatywy ustawodawczej „Uwolnijmy handel”. Ponad dwa lata temu „Solidarność” rękoma PiS-u wprowadziła zakaz handlu w niedziele. Najpierw były dwie niedziele w miesiącu, teraz są trzy niedziele w miesiącu. W roku przyszłym wszystkie niedziele w miesiącu mają być zakazane jeżeli chodzi o handel. Zakaz handlu okazał się nie tylko problemem dla kupujących i uciążliwością, ale uderzył również w serce polskiej gospodarki, w małe polskie firmy” – mówił Petru w trakcie spotkania z dziennikarzami.

Czytaj także: Ryszard Petru zamierza „uwolnić handel”. Będzie zbiórka podpisów

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.