Connect with us

Polska

Poznaliśmy nazwiska kandydatów PiS do PE z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego

SejmLog

Dodano

dnia

Dominik Tarczyński/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Dominik Tarczyński/Fot. Łukasz Błasikiewicz/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Beata Szydło przedstawiła nazwiska kandydatów PiS, którzy wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego. Na liście znalazł się m.in. były kandydat na prezydenta Warszawy oraz wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki.

Beata Szydło, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego, przedstawiła nazwiska polityków, którzy znajdą się na liście wyborczej partii rządzącej w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „Jedynką”, jak to ogłoszono już wcześniej, otrzyma właśnie była premier. Drugie miejsce przypadło z kolei profesorowi Ryszardowi Legutko, który reprezentuje PiS w PE już teraz. Trzecią pozycję na liście otrzymał z kolei Patryk Jaki, który dotąd piastował urząd wiceministra sprawiedliwości. Był też kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Warszawy, jednak musiał uznać wyższość Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj także: Beata Szydło o kandydowaniu do PE: to nie jest emerytura

Czwartą pozycję otrzymał poseł PiS, Dominik Tarczyński, piątą inny poseł, Włodzimierz Bernacki, zaś szóste posłanka, Barbara Bartuś. Miejsca od 7 do 10 zajmują kolejno: Elżbieta Duda i Michał Cieslak, którzy reprezentują partię Jarosława Gowina, Porozumienie oraz poseł PiS Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Tak zdecydował Andrzej Duda, który kilka tygodni temu podpisał postanowienie w tej sprawie, o czym szerzej pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Czytaj także: Podano „jedynki” i „dwójki” PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.