Connect with us

Polska

Paweł Kukiz odpowiedział Kaczyńskiemu ws. ponadpartyjnej deklaracji na temat euro

SejmLog

Dodano

dnia

Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Paweł Kukiz/Fot. Rafał Zambrzycki/Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Paweł Kukiz odpowiedział Jarosławowi Kaczyńskiemu. Lider PiS zaapelował do polityków opozycji o podpisanie ponadpartyjnej deklaracji ws. euro.

„Wysłałem przed chwilą do przywódców największych formacji parlamentarnych, czyli do Grzegorza Schetyny i Pawła Kukiza projekt deklaracji, którą podpisałem. Jest to deklaracja ponad podziałami politycznymi, która odnosi się do interesów państwa i polskich obywateli. Chodzi o to, by te formacje zagwarantowały, że w Polsce nie będzie wprowadzone euro zanim Polska nie osiągnie poziomu państw na zachód od naszych granic” – powiedział Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej.

Czytaj więcej: Euro w Polsce. Jarosław Kaczyński chce podpisania ponadpartyjnej deklaracji

 

Paweł Kukiz odpowiada

Na wezwanie Jarosława Kaczyńskiego odpowiedział Paweł Kukiz. Lider Kukiz’15 opublikował wpis w serwisie Facebook.

„Szanowny Panie Prezesie, oczywiście, że podpiszę tę deklarację. Chcę jednak przy okazji przypomnieć, że Kukiz’15 (wspólnie z Prawicą RP) już w marcu ubiegłego roku złożył w Sejmie projekt uchwały w sprawie potwierdzenia złotego jako polskiej waluty” – napisał Paweł Kukiz. „Niestety, od czasu złożenia nasz projekt (jak wiele innych dobrych projektów K’15) do dziś leży w sejmowej zamrażarce” – dodał.

„A może – by wzmocnić przekaz chroniący polską walutę – ja podpisałbym się pod deklaracją autorstwa PiS a Pan pod naszym projektem uchwały, którą Sejm by przyjął na najbliższym posiedzeniu 25 kwietnia?” – zapytał lider Kukiz’15.

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.