Connect with us

Polska

Tomasz Sakiewicz krytykuje Konfederację: żaden polski narodowiec nie ma prawa bronić Hitlera [WIDEO]

Dodano

dnia

Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, był gościem Radia WNET. Podczas rozmowy z Krzysztofem Skowrońskim skrytykował Konfederację KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

„Polacy znowu są robieni w konia” – powiedział Tomasz Sakiewicz na antenie Radia WNET. „Są wykorzystywani przez lewicę, która wykorzystuje ludzi urwanych z choinki” – dodał mając na myśli reprezentantów koalicji Konfederacja.

„Każdy ma prawo istnieć na scenie politycznej, każdy ma prawo walczyć o głosy. Natomiast jednak to, że oni nawiązują do najbardziej szkodliwych dla Polski haseł, jak wyprowadzenie wojsk amerykańskich, jak popieranie nazizmu, czy obrona Hitlera. Trudno sobie wyobrazić, co dziś może przynieść Polsce większe szkody” – stwierdził redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

Sakiewicz był oburzony faktem, że ci politycy nazywają się narodowcami. „No przecież to się tym, którzy tę ideologię wyznają, nóż w kieszeni otworzyć powinien. Jakim prawem nawiązują w ogóle do tej ideologii?” – dopytywał doświadczony dziennikarz.

„Żaden polski narodowiec nie ma prawa bronić Adolfa Hitlera” – dodał.

Cały fragment w nagraniu poniżej.

Czytaj także: Stanisław Michalkiewicz odczytał w Sejmie notatkę MSZ ws. ustawy 447 [WIDEO]

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

1 Komentarz

1 Komentarz

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.