Connect with us

Polska

Piotr Walentynowicz wysłuchał przemówienia Andrzeja Dudy stojąc do prezydenta tyłem [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Polsat News screen

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Piotr Walentynowicz, wnuk legendy „Solidarności” Anny Walentynowicz, wysłuchał przemówienia Andrzeja Dudy podczas ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej, stojąc obrócony plecami do prezydenta.

Walentynowicz zapowiadał, iż postąpi w ten sposób już kilka dni wcześniej. Wnuk Anny Walentynowicz, która straciła życie w katastrofie smoleńskiej, twierdził, że zaprotestuje w ten sposób przeciwko zawetowaniu ustawy degradacyjnej. „To będzie moje małe weto” – mówił.

Wczoraj, podczas ósmej rocznicy katastrofy smoleńskiej, Walentynowicz zrealizował swoje zapowiedzi. W momencie, gdy prezydent rozpoczął swoje przemówienie, wnuk legendy „Solidarności” obrócił się do głowy państwa tyłem. Jego zachowanie zarejestrowali dziennikarze Polsat News.

Pod koniec marca Walentynowicz wystosował do Dudy list otwarty, w którym żąda, by prezydent zrezygnował z wystąpienia podczas obchodów ósmej rocznicy katastrofy. „Żądam od Pana, aby nie przemawiał Pan na VIII rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, gdyż w mojej opinii nie jest Pan godzien tego zaszczytu. Moja śp. Babcia, Anna Walentynowicz domagała się rozliczenia zbrodniarzy komunistycznych przez całe swoje życie. Nie udało się to za jej życia i za życia tych pospolitych bandytów. Pan jako Prezydent RP właśnie stanął w obronie osób, które niekoniecznie naciskając na spust, ale wydając rozkazy, byli odpowiedzialni za największe tragedie, męczeństwa i zbrodnie powojennej Polski. Tym samym stanął Pan w opozycji do wartości i idei, którym moja Babcia przez całe życie była wierna” – pisał wówczas.

Zachowanie Walentynowicza było szeroko komentowane w mediach społecznościowych.

Źródło:
Polsat News, gazeta.pl, Twitter

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Najnowsze komentarze

WESPRZYJ NAS

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.