Connect with us

Polska

PiS prezentuje nowy spot. „Piątka Kaczyńskiego” [WIDEO]

Dodano

dnia

Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr
Jarosław Kaczyński/Fot. Andrzej Szmid/CC BY 2.0/Flickr

Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało nowy spot. Przedstawia on najnowsze postulaty partii rządzącej, które podczas konwencji przedstawił Jarosław Kaczyński.

W skład tzw. „Piątki Kaczyńskiego”, czyli postulatów przedstawionych podczas konwencji PiS przez Jarosława Kaczyńskiego, wchodzą m.in. trzynasta emerytura, poszerzenie programu 500+ oraz rozbudowanie sieci połączeń PKS. Rzecznik rządu, Joanna Kopcińska, powiedziała, że założenia zostaną zrealizowane do końca lata.

We wspomnianym spocie wykorzystano fragmenty wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, które przeplatają przebitki z konwencji oraz spotkań z premierem.

Propozycje z tzw. „Piątki Kaczyńskiego” krytykuje opozycja. M.in. Katarzyna Lubnauer, która twierdzi, że trzynasta emerytura to nietrafiony pomysł. Przedstawia inne rozwiązanie, które – jak twierdzi – jest lepsze od propozycji przedstawionej przez PiS. Mowa o wyższej kwocie wolnej od podatku dla wszystkich obywateli.

– Zamiast trzynastej emerytury, wolelibyśmy wyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich. To oznaczałoby dla emerytów dokładnie taką samą poprawę ich sytuacji, tylko w sposób systemowy i trwały, nie od widzimisię prezesa, który będzie sobie wybierał, jakie ma grupy wyborców, które uzna za potrzebne wyborczo lub nie. Powiedziałam jednoznacznie. W tej formule jesteśmy przeciwni, jesteśmy za zwiększeniem kwoty wolnej – mówiła Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM.

Czytaj także: Lubnauer nie chce trzynastej emerytury. Proponuje wyższą kwotę wolną od podatku

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.