Connect with us

Polska

Lubnauer nie chce trzynastej emerytury. Proponuje wyższą kwotę wolną od podatku

Dodano

dnia

Katarzyna Lubnauer/fot. SejmLog

Katarzyna Lubnauer krytykuje propozycję PiS dotyczącą trzynastej emerytury. Przewodnicząca Nowoczesnej proponuje inne rozwiązanie.

Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej, zabrała głos ws. propozycji programowych PiS. Lubnaer skrytykowała pomysł trzynastej emerytury, który podczas konwencji PiS zaproponował Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z Robertem Mazurkiem, dziennikarzem RMF FM, Lubnauer przyznała, że zamiast trzynastej emerytury powinna zostać wprowadzona ulga podatkowa. Przewodnicząca Nowoczesnej uważa, że powinna być to wyższa kwota wolna od podatku dla wszystkich.

– Zamiast trzynastej emerytury, wolelibyśmy wyższą kwotę wolną od podatku dla wszystkich. To oznaczałoby dla emerytów dokładnie taką samą poprawę ich sytuacji, tylko w sposób systemowy i trwały, nie od widzimisię prezesa, który będzie sobie wybierał, jakie ma grupy wyborców, które uzna za potrzebne wyborczo lub nie. Powiedziałam jednoznacznie. W tej formule jesteśmy przeciwni, jesteśmy za zwiększeniem kwoty wolnej – powiedziała Katarzyna Lubnauer.

Wcześniej głos ws. trzynastej emerytury zabrała Beata Szydło, która przyznała, że oprócz emerytów otrzymają ją też renciści.

– Nasz program – 1100 złotych – w maju, tzw. trzynasta emerytura, dodatkowe świadczenie dla emerytów, ale, co chcę podkreślić, również dla rencistów. Emeryci i renciści zostaną objęci tym programem. To jest jeden z ważnych kroków, które realizujemy – powiedziała Beata Szydło.

Trzynasta emerytura to element tzw. piątki Kaczyńskiego, czyli wspomnianych propozycji PiS dla wyborców. Oprócz niej w zestawieniu znalazło się też poszerzenie programu 500+ oraz rozbudowanie sieci połączeń PKS. Rzecznik rządu, Joanna Kopcińska, powiedziała, że założenia zostaną zrealizowane do końca lata.

Czytaj także: Beata Szydło o „trzynastej emeryturze”. Mówi, że program obejmie też rencistów

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.