Connect with us

Polska

Platforma Obywatelska: PiS próbuje dołączyć do „antyeuropejskiej międzynarodówki”

Dodano

dnia

Andrzej Halicki/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr
Andrzej Halicki/Fot. Platforma Obywatelska/CC BY 2.0/Flickr

Posłowie Platformy Obywatelskiej na dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie RP zwracali uwagę na słowa ministra Szymańskiego, który deklarował, że w kontekście brexitu, polski rząd powinien wspierać podjętą w referendum decyzję.

Poseł Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej podkreślał, że w Wielkiej Brytanii pracuje ponad milion Polaków i należy bronić ich interesu wspierając głosy domagające się anulowania decyzji o wyjściu ze struktur Unii Europejskiej. Jak przekonywał, Prawo i Sprawiedliwość bierze jednak stronę tych, którzy chcą „demontować Unię Europejską”.

– Wyjście Wielkiej Brytanii z UE pozostawi pracujących tam Polaków w bardzo trudnej sytuacji. Rząd PiS-u nie zastanawia się, jak pomóc Polakom? Chce politycznie wspierać „brexitowców” w tym szaleństwie. Sami Brytyjczycy już nie chcą tego rozwodu. To jest dowód na to, że PiS ciągle ustawia się po stronie tych, którzy chcą demontować Unię Europejską i naruszać nasze bezpieczeństwo

– mówił poseł Andrzej Halicki.

Po stronie polityków czy obywateli?

– Minister Szymański powiedział, że Donald Tusk popełnił błąd, mówiąc, że trzeba stanąć po stronie obywateli, a nie polityków. Uważa dokładnie odwrotnie. Mówi, że trzeba stanąć po stronie polityków, a nie obywateli. To są słowa absolutnie skandaliczne

– ocenił poseł Cezary Tomczyk.

– Trzeba stanąć po stronie tych, którzy nie chcieli wyjścia z UE. Po stronie Polaków i Unii. Dzisiaj PiS staje po stronie brexitowców. PiS próbuje dołączyć do „antyeuropejskiej międzynarodówki”

– dodawał polityk Platformy Obywatelskiej

Źródło:
300polityka.pl

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.