Connect with us

Polska

Platforma Obywatelska ujawnia nagrody ministrów za 2016 rok. „Wypłacili sobie ponad milion”

Dodano

dnia

Platforma Obywatelska Schetyna 2 fot. Kancelaria Sejmu - Krzysztof Białoskórski
Platforma Obywatelska/fot. Kancelaria Sejmu/Krzysztof Białoskórski

Posłowie Platformy Obywatelskiej ujawniają dane na temat dodatkowych świadczeń pieniężnych w 2016 wypłaconych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Jak podkreślali, z dokumentów wynika, że pieniądze zaczęły być pobierane w okresie, kiedy udało się uruchomić program „Rodzina 500+”.

„Po wielu monitach, żądaniach, wielkiej determinacji z naszej strony wreszcie dotarliśmy do tych danych. Jest to marna satysfakcja, dlatego że jest nam przykro jak patrzymy na pazerność władzy. Otrzymaliśmy wszystkie szczegółowe informacje dotyczące wypłacanych dodatkowych świadczeń pieniężnych w 2016 roku” – mówił na konferencji prasowej Mariusz Witczak z Platformy Obywatelskiej.

 

Platforma Obywatelska: To lista pazerności PiS

„To jest, w naszej ocenie, lista pazerności PiS. Ta lista za 2016 rok pokazuje prawdziwe oblicze tej partii. Z tych dokumentów wiemy, że pierwsze wypłaty dodatkowych pieniędzy pojawiły się, kiedy zaczęło być wypłacane 500+. Ta władza uznała, że jak dała jakieś pieniądze Polakom, to zacznie teraz brać pieniądze dla siebie” – podkreślał Witczak.

 

Platforma Obywatelska: na konta poszło ponad milion złotych

„Teraz już wiemy, że rok 2017, rok dodatkowych pensji, to nie był wypadek przy pracy, jak chcieli przedstawiać to politycy PiS-u. To był drugi rok pobierania drugich pensji. Rok 2017 to była recydywa po 2016 roku, gdy na pensje dla ministrów, sekretarzy stanu poszedł ponad milion złotych. W 2016 roku ta pazerna władza PiS-u wypłaciła swoim ministrom, sama sobie ponad milion złotych” – podkreślał poseł Marcin Kierwiński.

„Na liście, którą przekażemy, mamy starych znajomych: ministrów, którzy sami sobie przyznali premie w wysokości 30 tysięcy złotych, pan Błaszczak, pan Macierewicz, pani Szydło w trochę mniejszej skali, bo tylko 15 tysięcy, ale widać, że garściami czerpali z budżetu państwa już od roku 2016” – dodawał.

Źródło:
Sejm RP

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.