Connect with us

Media - Czwarta Władza

Polski Facebook niezgodny ze „Standardami społeczności Facebooka”? Spór o liczbę płci

Nagroda Złotego Goebbelsa

Dodano

dnia

Polski internauta poinformował, że został zbanowany za komentarz, w którym twierdził, że są tylko dwie płcie. Tymczasem podczas rejestracji mamy tylko dwie możliwości wyboru – kobieta lub mężczyzna.

Dyskusja na temat ilości płci została przerwana przez administrację Facebooka. Komentarz internauty, który wspominał twierdzenia swojej nauczycielki z lekcji biologii, został uznany za „mowę nienawiści”. Wpis ocenzurowano. Zdjęcie telefonu z komunikatem o naruszeniu „Standardów społeczności Facebooka” zdobyło dużą popularność, a niektórzy zestawili je ze stroną do rejestracji nowego konta, na której użytkownik zakładający profil może wybierać właśnie spomiędzy dwóch płci.

Sytuacja inaczej wygląda w USA. Amerykańska wersja Facebooka od kilku lat ma już 56 dodatkowych opcji do wyboru: Agender, Androgyne, Androgynous, Bigender, Cis, Cisgender, Cis Female, Cis Male, Cis Man, Cis Woman, Cisgender Female, Cisgender Male, Cisgender Man, Cisgender Woman, Female to Male, FTM, Gender Fluid, Gender Nonconforming, Gender Questioning, Gender Variant, Genderqueer, Intersex, Male to Female, MTF, Neither, Neutrois, Non-binary, Other, Pangender, Trans, Trans*, Trans Female, Trans* Female, Trans Male, Trans* Male, Trans Man, Trans* Man, Trans Person, Trans* Person, Trans Woman, Trans* Woman, Transfeminine, Transgender, Transgender Female, Transgender Male, Transgender Man, Transgender Person, Transgender Woman, Transmasculine, Transsexual, Transsexual Female, Transsexual Male, Transsexual Man, Transsexual Person, Transsexual Woman, Two-Spirit.

2 komentarze

2 Comments

 1. Avatar

  Ja

  22 marca 2019 at 06:25

  Według mnie są 2 płcie Kobieta i mężczyzna a reszta to już wymysł chorych ludzi i te śmieszne nazwy jeszcze nie znalazłem UFoMan, Ufowoman, propman,propwoman itp……. co jest ze światem

 2. Avatar

  Woj Wojski

  14 marca 2019 at 21:41

  O blokowaniu komentujących na Facebooku miałem okazje przekonać się osobiście. Możliwość swobodnej wypowiedzi lub komentarza, (oczywiście bez używania słów obelżywych) blokowana jest przez adminów, którzy uważają się za wszechwładnych i wszystko wiedzących. Ograniczanie wolności słowa w wykonaniu sług FB jest nagminne. Nie żal mi feysbooka, gdyby miał skończyć w zapomnieniu i niesławie , a fakt że przynajmniej część uczestników tego forum ma już dość ograniczania swobody, zasługuje na moje poparcie. Mam nadzieję że sami lnternauci wpłyną na zmiany i poprawę relacji, a osoby psujące wizerunek feysbooka zostaną usunięci z cenzury i oceny, manipulując, jak i co mam pisać lub myśleć.

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.