Connect with us

Europa

Polskie groby na cmentarzu Blockley zniszczone przez burzę a nie przez wandali

Damian Małecki

Dodano

dnia

https://twitter.com/britishpoles

Informacja o zniszczeniu polskich grobów pojawiła się w weekend. O sprawie poinformował profil British Poles na  Facebooku. Podejrzewano, że doszło do aktu wandalizmu skierowanego przeciwko grobom ponad 120 Polaków (w tym żołnierzy II wojny światowej).

Część portali informacyjnych informację tę podaje dopiero dzisiaj, niejako budząc się do pracy po weekendzie. Prosimy o rozsądek w ferowaniu opinii, gdyż prawdziwa przyczyna dewastacji nagrobków jest inna. Cmentarz w Blockley padł ofiarą silnego wiatru. Wyspy brytyjskie zostały niedawno nawiedzone przez huragan – na groby spadło drzewo, które zostało usunięte. Lokalne społeczności mobilizują się na portalach społecznościowych w celu wspólnego uprzątnięcia zniszczeń.

POMÓŻ W SPRZĄTANIU BLOCKLEY CEMENTERY

„Co za ulga! Okazało się, że polskie groby zostały zniszczone przez siły natury. Przez cmentarz przeszła burza, która połamała liczne drzewa. Z jednej strony bardzo się cieszymy, że to nie wandale zniszczyli polskie nagrobki. Z drugiej jest jest nam przykro, że nikt nie zajął się ich naprawieniem. Dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do pomocy przy sprzątaniu i renowacji nagrobków na Blockley Cemetery do wspólnej polsko-brytyjskiej akcji w sobotę 17 marca o godz. 10. Zapraszany w imieniu organizatorów!” – czytamy na profilu społecznościowym.

 

Źródło:
British Poles/Facebook

Racjonalny republikanin komentujący życie polityczne. W latach 2013-2016 współtworzył portal Żelazna Logika. Pomysłodawca i organizator serii wywiadów oraz oddolnych akcji społecznościowych. Fan rzetelności dziennikarskiej. Od 10 lat jedną nogą w Irlandii, gdzie aktywnie działał w społeczności polonijnej. Pomysłodawca inicjatywy SejmLog, założyciel Fundacji SejmLog.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.