Connect with us

Polska

Poseł Kukiz’15 do Biedronia: czekam od 50 dni na ujawnienie finansów Wiosny

Dodano

dnia

Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe
Robert Biedroń/Wiosna/Fot. materiały prasowe

Dwa tygodnie w rozmowie Roberta Biedronia w Radiu Zet padła deklaracja, że niedługo ujawni źródła finansowania swojej partii. Jeszcze przed konwencją założycielską, z podobną prośbą wystąpił do niego poseł Łukasz Rzepecki. Jak napisał polityk ruchu Kukiz’15 na profilu społecznościowym, mimo zapewnień, od 50 dni nie doczekał się odpowiedzi.

To była reakcja Roberta Biedronia na liczne zarzuty pod adresem ugrupowania „Wiosna”. Komentatorzy oraz dziennikarze zarzucali bowiem byłemu prezydentowi Słupska, iż nie jest transparentny.

– Właśnie dlatego, żeby zmienić te standardy, ponieważ żadna inna partia polityczna w Polsce nie pokazała tych finansów, to my chcemy zmienić te standardy

– mówił Robert Biedroń.

Ujawni „w ciągu najbliższych kilku dni”

Biedroń zapowiadał w wywiadzie, że ujawni finanse swojej partii „w ciągu najbliższych dni”

– Pójdziemy pod prąd, i upublicznimy to, żeby pokazać, o jakie standardy jawności my walczymy

– oświadczył i dodał, że ujawnione zostaną wyciągi z kont oraz historie rachunków bankowych.

Biedroń przyznał jednak, że nie możliwe będzie podanie nazwisk darczyńców, którzy wspierają „Wiosnę” finansowo.

– No nie mogę, tego nie możemy upubliczniać, ponieważ imion i nazwisk nie można, to bym złamał prawo. Ale upublicznimy kwoty, upublicznimy te wyciągi, pokażemy. Zrobimy coś więcej, czego żadna partia, ani z tych dużych partii, nie zrobiła. My to zrobimy

– stwierdził lider partii „Wiosna”.

Przy okazji Biedroń ujawnił, że „Wiosnę” finansowo wsparł Janusz Palikot. Przekazał on na partię 1000 złotych.

– 1000 zł wpłacił. Ale on o tym napisał na Facebooku, dlatego mogę to mówić

– powiedział.

Poseł Rzepecki kolejny raz pisze do Biedronia

Poseł ruchu Kukiz’15 przypomniał na profilu społecznościowym Twitter, że od 50 dni czeka na ujawnienie finansów partii Wiosna.

„Panie Robercie! Wczoraj mówił Pan, że nie będzie żadnych świętych krów. Czas na rachunek sumienia. Czekam od 50 dni na ujawnienie finansów pana ugrupowania! Pana słowa o świętych krowach to szczyt hipokryzji. Pan jesteś największa świętą krową!”

– napisał parlamentarzysta.

„Niech Pan zacznie porządki od siebie i ujawni finanse swojego ugrupowania! Jutro wystosuję kolejne pismo do Pana z zapytaniem, skąd wziął Pan pieniądze na wczorajszą konwencję. Mam nadzieję, że tym razem Pan odpisze. Jawność i transparentność to podstawa w życiu publicznym!”

– dodawał poseł Łukasz Rzepecki.

Źródło:
Łukasz Rzepecki/Twitter, Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.