Connect with us

Polska

Śmiszek: każdy homofob, który zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie

SejmLog

Dodano

dnia

Krzysztof Śmiszek/Fot. Krzysztof Śmiszek/profil oficjalny polityka na Facebooku
Krzysztof Śmiszek/Fot. Krzysztof Śmiszek/profil oficjalny polityka na Facebooku

Krzysztof Śmiszek będzie „jedynką” partii Wiosna z okręgu dolnośląsko-opolskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Urodził się w 1979 roku, jest doktorem nauk prawnych i wieloletnim partnerem Roberta Biedronia.

W wywiadzie z „Gazetą Wyborczą” skupiono się przede wszystkim na sferze związanej z prawami osób homoseksualnych, ale nie zabrakło także pomysłów na polski parlament. Jak przekonywał Robert Biedroń w jednym z wywiadów, będzie sprawował mandat posła Parlamentu Europejskiego aż do wyborów krajowych.

„W Sejmie mamy gejów i lesbijki. Byłbym przeszczęśliwy, gdyby wzorem Parlamentu Europejskiego powołać u nas koło posłów LGBT i ich przyjaciół. (…) Politycy PiS-u będą się z nami spotykać, będą musieli z nami rozmawiać, podawać nam rękę, pić z nami kawę czy herbatę. Będą musieli siedzieć w tym samym studiu, przy jednym stole i jednocześnie robić swoją obrzydliwą, nienawistną politykę. I w efekcie trudniej im będzie powiedzieć tak jak Korwin jeszcze parę lat temu, że jemu się słowo »gej« kojarzy tylko z innym słowem na »g«”

– mówił Krzysztof Śmiszek w rozmowie z Grzegorzem Wysockim.

Biedroń prezydentem?

W wywiadzie padło także pytanie o to, czy polskie społeczeństwo jest gotowe na homoseksualnego prezydenta? Polityk Wiosny deklarował, że „postęp zawsze budzi opór”.

„Od lat toczy się ta debata nad tym, co już wolno gejowi, a czego jeszcze nie. Choć to nie jest tylko polska specyfika. Tak jeszcze wszędzie, gdzie mniejszościowe grupy społeczne się emancypują. I wszędzie jest tak, że postęp budzi opór”

– dodawał.

Śmiszek: związki partnerskie i adopcja – w ciągu pięciu lat

Krzysztof Śmiszek podkreślał w wywiadzie, że wraz z Robertem Biedroniem nie chcieli brać ślubu za granicą, ponieważ nie czują się „obywatelami gorszej kategorii” i liczą, że będą mogli pobrać się w Polsce. Jak przekonywał, kwestia wprowadzenia równości małżeńskiej, a tym samym – także możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne – to kwestia maksymalnie pięciu lat.

„Związki partnerskie oraz równość małżeńska zostaną w Polsce wprowadzone nie później niż za pięć lat. (…) Dla mnie standardem w 2019 roku jest równość małżeńska, a jeśli mówimy o równości małżeńskiej, to mówimy także o wszystkich prawach i wszystkich obowiązkach, które przysługują małżonkom.

– mówił Śmiszek w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Homofobia karana nawet więzieniem

Krzysztof Śmiszek zapowiedział, że Wiosna będzie chciała wprowadzić przepisy, które będą penalizować homofobię.

„Wprowadzimy takie przepisy, że każdy homofob, który żeruje na najniższych instynktach i zagraża bezpieczeństwu osób LGBT, zostanie ukarany, z więzieniem włącznie. Niezależny sąd i niezależna prokuratura będą mogły wszczynać postępowania karne przeciwko homofobom”

– przekonywał.

Źródło:
"Gazeta Wyborcza"

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

17 komentarzy

17 Comments

 1. Avatar

  Mtszk

  25 marca 2019 at 08:49

  „czy polskie społeczeństwo jest gotowe na homoseksualnego prezydenta?”

  „postęp zawsze budzi opór”

  A gdzie tu postęp? Prezydent powinien być wybrany ze względu na jak najwyższe kwalifikacje do pełnienia tej funkcji, a nie na to z kim chodzi do łóżka. Jeżeli orientacja jest dla kogoś najważniejszym czynnikiem to współczuję.

 2. Avatar

  LechPasz

  24 marca 2019 at 23:04

  Jesteśmy HOMOSCEPTYKAMI – czyli osobami, którzy uznają homoseksualizm za zaburzenie psychiczne, dopuki nie udowodni się naukowo, że jest inaczej.
  Nie jesteśmy HOMOFOBAMI!? Homofob, to osoba homosoksualna, która boi się prawdy na temat swojego zaburzenia!

 3. Avatar

  Robert Miklaszewski

  24 marca 2019 at 22:40

  Robert Miklaszewski – nie boję się was Geje pierdolcie się ze sobą w swoich czterech ścianach i tyle. Wara od nas.

 4. Avatar

  Czarek

  24 marca 2019 at 21:55

  C
  Zachciało im się Pederasto-Komuny z obozami karnymi dla zwykłych ludzi…

 5. Avatar

  mumin_ek

  24 marca 2019 at 21:49

  Fobia (nowołac. phobia z stgr. φόβος phóbos „strach, lęk”) – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. W związku z tem homofobia byłaby zaburzeniem nerwicowym, lękiem przed osobami uprawiającymi sex z partnerem tej samej płci. Czy to ma sens?
  Nikt nie boi się osób homoseksualnych, bo niby dlaczego miałby się bać? To tak jakby bać się łysych, blondynek, biegaczy czy kucharzy. Dopóki takie osoby nie chcą nas skrzywdzić albo naszych bliskich nie istnieją żadne obiektywne powody do strachu.

 6. Avatar

  Robby

  24 marca 2019 at 21:07

  Panie Smieszny. Wypraszamy sobie wyzywanie hetero od homofobow. Obrazacie nas ciagle za to ze mamy SWOJE zdanie na temat gejow. Karac to pan sobie moze Biedronia. Co z wolboscia slowa? Bezprawnie wyzywacie nas od homofobow to my bedziemy mowic o was pedaly. Ok? Wolno wam nas obrazac wolno i nam. Kto wam dal prawo nazywania homofobami przeciwnikow dawania wam za nas,e pieniadze przywilejow za patrzenie sobie w ….. Macie takie same prawa jak hetero wiec o co wam chodzi? O lamanie KONSTYTUCJI ktora mowi ze malzenstwo to mezczyzna i kobieta! Zmiencie Konstytucje. Jeszcze jedno. Jest taka instytucja jak notariusz tam mozna zlozyc testament upowaznienie itp. I odwalcie sie . I niech pan nie straszy

 7. Avatar

  A po co dawać do więzienia? Może każdego kto krytykuje LGBT potraktować cyklonem B ? Macie w tym wprawę naziści.

 8. Avatar

  kerr

  24 marca 2019 at 16:22

  Nazwisko adekwatne do osoby 🙂

 9. Avatar

  Dave

  24 marca 2019 at 15:32

  Co to za bezczelne odgrażanie się! Kim z definicji jest homofob? Człowiekiem, który BOI się homoseksualistów. Ja się ich nie boję, toleruję ich(tolerować=przecierpieć), ale nie pozwolę na to aby obnosili się ze swoimi upodobaniami publicznie tak samo jak nie pozwolę aby mieli więcej praw od normalnych tworzących rodziny ludzi.

 10. Avatar

  Wojtek

  24 marca 2019 at 15:20

  Każdy homoterrorysta który będzie odgrażał się ludziom chcącym normalnie żyć powinien trafić za kraty, ponieważ stanowi zagrożenie dla społeczeństwa.

 11. Avatar

  Sia

  24 marca 2019 at 15:05

  Nic na to nie poradze, ze moja osobowosc reaguje obrzydzeniem i odruchem wymiotnym na tych odmiencow. Do wiezienia mnie wsadzaj, juz dzisiaj. Nigdy, przenigdy, zdania nie zmienie. Jestescie niebezpieczni dla normalnych ludzi. Sekta kochajacych inaczej, precz z wami.

 12. Avatar

  Burza

  24 marca 2019 at 13:22

  Zboczeńcy podnoszą łby chcąc zawłądnąć światem!
  Idźcie wszyscy jak jeden do wyborów i nie pozwólnie aby garstka zboczeńców rządziła Nami!

 13. Avatar

  Ab

  24 marca 2019 at 13:15

  Wolnosc słowa ponad wszystko! Naprawdę? Jeszcze pare lat temu takie zaburzenia były leczone klinicznie teraz im daja stanowiska I urzedy

 14. Avatar

  JAN

  24 marca 2019 at 12:50

  Kreatury, które dotychczas siedziały w piwnicach, od dłuższego czasu wyłażą na powierzchnię i są coraz bardziej butne i bezczelne. Niedługo wstyd będzie być hetero.

 15. Avatar

  W

  24 marca 2019 at 12:09

  Dokąd ten świat zmierza?

 16. Avatar

  MarcinW

  24 marca 2019 at 11:56

  A co z wolnością słowa? Ale jeśli już taka zasada to czemu nie sądzić wszystkich gnojkow publicznie atakujących np. Kościół?

 17. Avatar

  sks

  24 marca 2019 at 11:13

  To ja już wolę aby w Polsce zapanował islam

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.