Connect with us

Polska

Rafał Trzaskowski: nie żałuję podpisania karty LGBT

Dodano

dnia

Fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zamrzycki

Rafał Trzaskowski był gościem w audycji Radia ZET. Podczas rozmowy przyznał, że nie żałuje podpisania karty LGBT.

„Mam dosyć czekania na to, czym będzie PiS szczuł w kolejnych miesiącach, dlatego że PiS się generalnie zajmuje napuszczaniem Polaków na Polaków. I gdyby nie było karty LGBT, to by się znalazł jakiś inny pretekst ” – powiedział prezydent Warszawy.

Rafał Trzaskowski dodał również, że decyzja o podpisaniu karty LGBT była podjęta wyłącznie przez niego. „To była moja autonomiczna decyzja” – powiedział. Prezydent stolicy zdradził też, że informację na ten temat otrzymał wcześniej Grzegorz Schetyna, który wiedział o całym przedsięwzięciu.

Trzaskowski odniósł się także do swojego tweeta nt. słów Pawła Rabieja, który w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” mówił o możliwości adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Prezydent Warszawy pisał wówczas, że zlecił swojemu zastępcy, aby zajął się wyłącznie wyznaczonymi mu zadaniami. „Powiedziałem tylko ty, że proszę by zajął się sprawami, za które odpowiada w Ratuszu” – powiedział.

Dodał również, że nie zamierza dawać wiceprezydentowi żadnego szlabanu, który uniemożliwiałby mu wypowiedzi dla mediów. „Ale co to znaczy szlaban? Jesteśmy politykami, którzy muszą wyciągać wnioski z tego, co robią. Ale jesteśmy politykami niezależnymi” – oświadczył.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski o słowach Rabieja: poleciłem zajęcie się wyłącznie zadaniami, które mu wyznaczyłem

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.