Connect with us

Polska

Robert Winnicki uderza w PiS. „Za ich czasów import węgla z Rosji poszybował w górę”

Dodano

dnia

Robert Winnicki/Fot. Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr
Robert Winnicki/Fot. Kancelaria Sejmu RP/CC BY 2.0/Flickr

Konfederacja zorganizowała dziś w Sejmie konferencję prasową dotyczącą polskiego węgla. Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, Maciej Maciejowski ze Stowarzyszenia Skuteczni oraz Jacek Wilk z partii KORWiN, uderzyli w PiS.

„Kopalnia Krupiński to jest jeden z przykładów na to jak zabijany jest polski węgiel, jak niszczone są polskie kopalnie, dobre kopalnie, rentowne kopalnie, takie, które mogłyby dawać dochód. Ja się pytam dzisiaj pana Brudzińskiego, Kamińskiego, pana Błaszczaka, który jeszcze kilka lat temu żądał embarga na węgiel. Naprawdę to byli politycy obecnego rządu, obecni ministrowie” – powiedział Robert Winnicki podczas konferencji prasowej.

„Zażądali embarga na węgiel, a za ich czasów import węgla z Rosji poszybował w górę. To dzisiaj ci, którzy otwierają Polskę na rosyjski węgiel, są sponsorami polityki zbrojeniowej Władimira Putina, tak jest prawda. Więc ja się pytam. Kiedy pan, panie ministrze Brudziński zacznie wyłapywać tych ruskich agentów, którzy wpuszczają do Polski rosyjski węgiel? Kiedy zacznie to robić pan minister Kamiński, pan minister Błaszczak?” – pytał lider Ruchu Narodowego.

Winnicki nawiązał też do pakietu klimatycznego. „Brak wypowiedzenia pakietu klimatycznego, przez który koszty energii szybują w sposób niebotyczny, przez który nasze spółki energetyczne są w fatalnej sytuacji, to pierwszy zamach na suwerenność energetyczną Polski” – powiedział.

„Oskarżanie o ruską agenturalność Konfederacji nie daje żadnych efektów. To my rośniemy w siłę. Dzięki tym oskarżeniom maskowane są jedynie prawdziwe agenturalne wpływy Rosji w Polsce” – dodał.

„Kiedy minister Joachim Brudziński zacznie łapać prawdziwych ruskich agentów, którzy sprowadzają rekordowe ilości węgla do Polski? Kiedy zajmie się tymi, którzy niszczą suwerenność energetyczną naszej Ojczyzny?” – pytał Maciej Maciejowski.

Czytaj także: Konfederacja wygrała w trybie wyborczym z TVN. Stacja ma czas na odwołanie

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.