Connect with us

Polska

Ryszard Petru nie wstąpi do PO. Były lider Nowoczesnej odpowiedział na zaproszenie Schetyny

Dodano

dnia

Flickr/DrabikPany

Ryszard Petru odpowiedział na zaproszenie Grzegorza Schetyny, który przyznał, że widzi byłego lidera Nowoczesnej w Platformie Obywatelskiej. Polityk odrzucił propozycję.

„Grzegorz, dzięki za zaproszenie, ale nie skorzystam. Możemy walczyć wspólnie przeciwko PiS, ale mamy inną wizję Polski. Chcę reprezentować przedsiębiorczą i bardziej wrażliwą społecznie Polskę. Pozdrawiam serdecznie” – napisał Petru na Twitterze.

Zaproszenie od Schetyny

„Uważam, że to środowiskowo to był bardzo duży projekt. Jeżeli chce pisać nowy projekt polityczny i widzi siebie w nim, to mam nadzieję, że mu się uda, bo uważam, że wiele zrobił dla polskiej polityki i dla Nowoczesnej. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów” – mówił o Ryszardzie Petru Grzegorz Schetyna.

„Nie chcę, żeby on kończył swoją przygodę z polityką. Nie chcę, żeby się odwrócił od polityki i będę zawsze trzymał za niego kciuki, ale wierzę, że będzie wiedział, że trzeba ciągle budować i wzmacniać opozycję” – dodawał.

Na pytanie dziennikarza o ewentualną propozycją przejścia Ryszarda Petru do Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna odpowiedział: „Mówiłem mu wielokrotnie. Ryszard, ważne, żebyś był w polityce i żeby energia, która masz i którą chcesz zainwestować w polityczny projekt, nie poszła na marne”.

Czytaj także: Schetyna zaprasza Petru do PO: „Ryszard, ważne, żebyś był w polityce”

Źródło:
Twitter, Radio ZET

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.