Connect with us

Polska

Będzie nowa partia Ryszarda Petru

Dodano

dnia

Ryszard Petru fot. Kancelaria Sejmu - Krysztof Białoskórski
Ryszard Petru fot. Kancelaria Sejmu/Krysztof Białoskórski

Ryszard Petru, były lider oraz poseł Nowoczesnej, był gościem programu „Polityczne Graffiti” w Polsat News. Podczas rozmowy zapowiedział utworzenie nowej partii, która rozpocznie działalność po wyborach samorządowych.

„Będę przygotowywał partię, którą chciałbym – nie tylko ja sam, ale w większym gronie – utworzyć tuż po wyborach samorządowych. Nazwałem ją społeczno-liberalną. Oznacza to takie ugrupowanie, które z jednej strony promuje przedsiębiorczość, niskie podatki” – zapowiedział Ryszard Petru.

„Upraszczając: niskie podatki, promocja przedsiębiorczości, ale jednocześnie umiejętność zajęcia się tymi, którzy najbardziej potrzebują, żeby były dwa filary, by pieniądze szły na tego typu potrzeby, a nie na wyprawki dla wszystkich czy 500+ dla wszystkich. 500+ dla osób ubogich i średnio-zamożnych, ale na pewno nie dla bogatych” – deklarował były przewodniczący .Nowoczesnej.

 

Schetyna zaprasza Petru do Platformy Obywatelskiej

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej był gościem Konrada Piaseckiego w porannym programie „Radia ZET”, gdzie przekonywał, że znalazłby miejsce w swoim ugrupowaniu Ryszardowi Petru.

„Uważam, że to środowiskowo to był bardzo duży projekt. Jeżeli chce pisać nowy projekt polityczny i widzi siebie w nim, to mam nadzieję, że mu się uda, bo uważam, że wiele zrobił dla polskiej polityki i dla Nowoczesnej. Nie rozumiem tylko tego wyjścia i tych gestów” – mówił o Ryszardzie Petru Grzegorz Schetyna.

„Nie chcę, żeby on kończył swoją przygodę z polityką. Nie chcę, żeby się odwrócił od polityki i będę zawsze trzymał za niego kciuki, ale wierzę, że będzie wiedział, że trzeba ciągle budować i wzmacniać opozycję” – dodawał.

Na pytanie dziennikarza o ewentualną propozycją przejścia Ryszarda Petru do Platformy Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna odpowiedział: „Mówiłem mu wielokrotnie. Ryszard, ważne, żebyś był w polityce i żeby energia, która masz i którą chcesz zainwestować w polityczny projekt, nie poszła na marne”.

 

Petru odmawia Schetynie

„Grzegorz, dzięki za zaproszenie, ale nie skorzystam. Możemy walczyć wspólnie przeciwko PiS, ale mamy inną wizję Polski. Chcę reprezentować przedsiębiorczą i bardziej wrażliwą społecznie Polskę. Pozdrawiam serdecznie” – napisał Petru na Twitterze.

Źródło:
Polsat News, Radio ZET, Ryszard Petru/Twitter

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.