Connect with us

Polska

Ryszard Petru proponuje, by zabrać „500+” najbogatszym i przekazać środki osobom niepełnosprawnym [WIDEO]

SejmLog

Dodano

dnia

Ryszard Petru
SejmLog

Ryszard Petru, były przewodniczący Nowoczesnej, przedstawił na antenie Radia ZET propozycję, zgodnie z którą „500+” miałoby zostać odebrane najbogatszym i w ten sposób sfinansowany zostałby fundusz dla rodziców osób niepełnosprawnych.

„Proponuję, aby rząd wprowadził poprawkę, która mówi, że osoby zamożne 500+ nie otrzymują. Czyli bierzemy pod uwagę te osoby, które są w drugiej grupie podatkowej. Jest ich 750 tys. osób. Gdybyśmy to przeliczyli, to jest 4,5 mld oszczędności” – powiedział Petru.

„Z tych pieniędzy można sfinansować świadczenia, których domagają się rodzice osób niepełnosprawnych. Mówimy o kwocie rzędu 2-3 mld złotych. Czyli zamiast wymyślać daninę solidarnościową, czyli szczuć jedną grupę przeciwko drugiej…” – dodał.

Petru przyznał, że proponując wspomniane rozwiązanie „pokazał ścieżkę”, w jaki sposób można wygospodarować pieniądze dla osób niepełnosprawnych. „I to można zrobić jedną ustawą w ciągu 24 godzin. I naprawdę to nie jest trudne, szczególnie że te kwestie były wielokrotnie poruszane i taki instrument Ministerstwo Pracy i pan premier Morawiecki ma. Rząd nie jest od rozdawania, tylko od pomagania” – powiedział.

„Mamy naocznie konkretny przykład ludzi, którzy potrzebują pomocy. A PiS co mówi? Damy wszystkim wyprawkę, damy wszystkim 500+. I tym się różni propagandowa polityka od polityki realnej” – dodał.

 

Czytaj także: Mateusz Morawiecki wyjaśnił kogo obejmie „danina solidarnościowa”. Chodzi o 0,5% najbogatszych

Źródło:
Radio ZET

Nie zamierzamy być adwokatem jakiegokolwiek z ugrupowań. Nie zamierzamy tworzyć własnej rzeczywistości, nie zamierzamy manipulować, czy ukrywać jakichkolwiek faktów. Pragniemy przekazywać sprawdzoną, rzetelną i autentyczną wiedzę, dzięki której samodzielnie wyrobisz sobie opinię na dany temat.

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.