Connect with us

Polska

Schetyna na konwencji KOD: wspólnie wygramy wszystkie wybory

Dodano

dnia

W Warszawie odbyła się konferencja z okazji trzeciej rocznicy powstania Komitetu Obrony Demokracji. Uroczystość połączono z prezentacją nowego logo organizacji. Gośćmi byli m.in. prof. Andrzej Rzepliński, Jerzy Radziwiłowicz, prezydent Aleksandra Dulkiewicz, Katarzyna Lubnauer, Grzegorz Schetyna, Marek Kossakowski i Jerzy Wenderlich.

Podczas swojego przemówienia lider Koalicji Europejskiej Grzegorz Schetyna dziękował członkom Komitetu Obrony Demokracji za ich aktywność i niezłomność. Podkreślał również, że zbliżające się wybory do Parlamentu Europejskiego, Sejmu RP oraz prezydenckie pokażą, czy zjednoczona opozycja jest w stanie wygrywać.

– To wasza niezłomność, wielka mobilizacja, głębokie przekonanie, że trzeba twardo, wspólnie mówić prawdę. (…) Nie ważne czy był mróz, padał śnieg, padało, czy było słońce – zawsze byliśmy razem. Bardzo wyraźnie chcę to powiedzieć, bo będziemy o tym pamiętać. Dziękujemy KOD-owi

– mówił Grzegorz Schetyna na konwencji KOD.

Schetyna do KOD: wspólna praca i solidarność zmieni Polskę

– Powiedziano tutaj o wyborach, o tym co przed nami. Zbliżający się maraton wyborczy – wybory do Parlamentu Europejskiego, wybory parlamentarne, wybory prezydenckie – pokażą, czy jesteśmy w stanie mobilizacji?

– podkreślał lider Platformy Obywatelskiej.

– Musimy sobie powiedzieć jasno. Tylko razem jesteśmy w stanie wygrywać. Tylko razem jesteśmy w stanie realizować wasze, nasze wspólne marzenia – wykrzyczane na wielu demonstracjach. Bądźcie razem, bo tylko razem możecie wygrywać. Dzisiaj jesteśmy razem

– dodawał.

Grzegorz Schetyna apelował do zebranych, by w momencie kampanii wyborczej oraz budowania Koalicji Europejskiej, szukać porozumienia, także z opozycją pozaparlamentarną. Jak podkreślał: „to wielki sprawdzian dla nas wszystkich”.

– Ludzie o różnych poglądach, ale patrioci – kochający demokrację, szanujący Konstytucję, rozumiejący, że naszym wspólnym marzeniem wielu pokoleń jest bycie Polski w Europie, w cywilizacji zachodniej – przez następne miesiące muszą być razem

– przekonywał.

– Wspólnie wygramy wszystkie te wybory

– zakończył przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Kliknij by skomentować

Komentarze

© 2018 Fundacja Sejmlog | Wszelkie prawa zastrzeżone. Fundacja Sejmlog na podstawie art. 25 ust. 1 pkt. 1 b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu www.sejmlog.pl jest zabronione. Administratorem danych osobowych jest Fundacja SejmLog z siedzibą w Warszawie /02-662/, przy ul. Świeradowskiej 47 (dalej: „Fundacja”). Każda osoba ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do umożliwienia kontaktu drogą elektroniczną.